تاریخ انتشار:۱۱ مهر ۱۳۹۵در ۷:۱۸ ب٫ظ کد خبر:12385

 ۳٫۸ درصد ازجمعیت هرمزگان شمارش شده اند

مدیراجرای سرشماری استان هرمزگان گفت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از سامانه مرکز آمار ایران ،از آغاز سرشماری اینترنتی تاکنون ۳٫۸درصد از خانوارهای استان از این طریق سرشماری شده اند که رتبه استانرا به رتبه نهم از نظر نسبت جمعیت ثبت شده به جمعیت مقیم رسانده ...

مدیراجرای سرشماری استان هرمزگان گفت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از سامانه مرکز آمار ایران ،از آغاز سرشماری اینترنتی تاکنون ۳٫۸درصد از خانوارهای استان از این طریق سرشماری شده اند که رتبه استانرا به رتبه نهم از نظر نسبت جمعیت ثبت شده به جمعیت مقیم رسانده است.

به گزارش مکران از بندرعباس،  صالح دریانورد در ادامه بیان داشت :در بین شهرستانهای استان هرمزگان شهرستان بستک ، سیریک و ابوموسی به ترتیب در رتبه های اول تا سومقرار دارند.

بنا به این گزارش باتوجه به اینکه تاکنون  ۳٫۵درصداز جمعیت استان درسرشماری اینترنتی شمارش شده اند استان هرمزگان بالاتر از میانگین کشوریقرار گرفته است.

مدیراجرای سرشماری استان هرمزگان با اشاره به همکاری عمومی مردم در استانهرمزگان از مردم خواست هر چه زودتر در سامانهwww.sarshomari95.irاطلاعات خانوار خود را ثبت کنند .

دریانورد افزود: مردم هرمزگان همواره نشان داده اند در هر رویداداجتماعی و اقتصادی شاخص و پیشرو بوده اند و در سرشماری اینترنتی همامیدواریم از لحاظ مشارکت اجتماعی در جایگاه مناسب قرار گیریم.

وی تصریح کرد :کلیه امکانات و تسهیلات جهت مشارکت مردم در طرح سرشماریاینترنتی فراهم شده تا  بدون دغدغه و با مسئولیت اطلاعات خانوار خود رادر سامانه وارد کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با قدردانی از همه مردم که فعالانه در طرحسرشماری اینترنتی شرکت دارند گفت : سرشماری اینترنتی از جهت صرفه جویی دروقت و زمان و نیروی انسانی به سود همه مردم است و کسانی که از طریق ثبتاطلاعات خانوار در این طرح شرکت می کنند کد رهگیری دریافت می کنند و باارائه آن به مأمور سرشماری دیگر نیازی به پاسخگویی به سوالات حضوریندارند.

وی تصریح کرد :امیدواریم مشارکت پیش بینی شده در سرشماری اینترنتی برایاستان هرمزگان محقق شود که این امر مستلزم همراهی آحاد مردم هرمزگان دراین طرح است.

دریانورد یادآور شد جهت تسهیل ثبت اطلاعات خانوار ، کلیه مدارس، دهیاریها، دفاتر ICTروستایی در سراسر استان سرشماری اینترنتی مراجعین را بهصورت رایگان انجام می دهند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین افزود در سطح شهر بندرعباس به عنوانمرکز استان ، سه پایگاه در فرمانداری، مرکز آموزش وپژوهشهای توسعه آیندهنگری ، سازمان برنامه و بودجه به صورت رایگان ثبت اطلاعات خانوار مراجعهکنندگان در سایت معرفی شده را انجام می دهند.

دریانورد افزود : طبق مصوبه شورای اداری استان کلیه مدیران لازم است ازکارمندان بخواهند با ثبت اطلاعات خانوار خود در سرشماری اینترنتی شرکتکنند و گزارش ثبت خانوارها را به ستاد استان اعلام کنند .

انتهای پیام/

آزادکویک

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP