تاریخ انتشار:۱۸ مهر ۱۳۹۴در ۲:۴۲ ق٫ظ کد خبر:7624

هدف آمریکا مخدوش کردن برند مبارزه با استکبار جهانی است

امام جمعه کهنوج گفت: مخدوش کردن برند مبارزه با استکبار جهانی از جمله اهداف آمریکایی‎ها است در صورتی که ملت ایران سه دهه مبارزه با استکبار را یک اصل می‎داند. به گزارش خبرگزاری مکران:حجت‎الاسلام اکبر افشارمنش ظهر امروز در خطبه‎های نماز جمعه با اشاره به سخنان ...

امام جمعه کهنوج گفت: مخدوش کردن برند مبارزه با استکبار جهانی از جمله اهداف آمریکایی‎ها است در صورتی که ملت ایران سه دهه مبارزه با استکبار را یک اصل می‎داند.

به گزارش خبرگزاری مکران:حجت‎الاسلام اکبر افشارمنش ظهر امروز در خطبه‎های نماز جمعه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی سپاه اظهار داشت: مهم‎ترین محور در سخنان رهبری این بود که مذاکره با آمریکا ممنوع، مضر و بی‎فایده است.

وی بیان داشت: در فضای پسابرجام افرادی چنین تصوری را تبلیغ می‎کنند که ایران اسلامی به واسطه برجام و مذاکرات هسته‎ای وارد مذاکرات بعدی با آمریکا می‎شود.

افشارمنش تصریح کرد: گاهی اظهارات چندپهلو و مبهم برخی از افراد موجب دامن زدن به این امر شده و چنین تصوری را ایجاد کرده که ایران اسلامی حاضر به مذاکره با آمریکا در موضوع‎های مختلفی از جمله مسائل حقوق بشر و منطقه‎ای مانند سوریه و یمن است.

وی افزود: مقام معظم رهبری به صراحت به این شبهات پاسخ دادند که ایران اسلامی حاضر به انجام مذاکره با آمریکا نیست و دلیل اصلی ممنوعیت مذاکره ضررهای بی‎شماری آن است و منفعتی به دنبال ندارد، زیرا آمریکا با مذاکره به دنبال نفوذ در ایران است.

افشارمنش عنوان کرد: هر کس که در نیم قرن اخیر رفتار آمریکایی‎ها را علیه ملت ایران رصد کند به خوبی در می‎یابد که این رفتار به شدت خصمانه است و ذره‎ای در رفتار آن‎ها دوستی، مودت و همزیستی مسالمت‎آمیز بر اساس قواعد و مقررات بین‎المللی در ارتباط دولت‎ها دیده نمی‎شود و آمریکا به کمتر از حکومت وابسته صددرصد به خود با توجه به موقعیت ایران رضایت نمی‎دهد.

امام جمعه کهنوج ادامه داد: مخدوش کردن برند مبارزه با استکبار جهانی از دیگر اهداف آن‎ها است در صورتی که ملت ایران سه دهه مبارزه با استکبار را یک اصل می‎داند.

وی با اشاره به اینکه آن‎ها از موضع کبر و غرور حاضر نیستند، ذره‎ای از مواضع خود عقب‎نشینی کنند، گفت: آمریکایی‎ها اگر امضا می‎کردند به راحتی به آن پشت پا می‎زدند، همان طور که در جریان گروگان‎های جاسوس قرار بود به محض آزادی پول‎های بلوکه شده، ایران را برگردانند که به قول خود عمل نکردند.

افشارمنش با بیان راه‎های مقابله با نفوذ آمریکا در ایران خاطرنشان کرد: استفاده از نعمت وجود رهبری و بصیرت‎آفرینی ایشان برای ملت، بهره بردن از فرهنگ عاشورایی، توان بازدارندگی جمهوری اسلامی، آرمان‎گرایی ملت و پیگیری جدی اقتصاد مقاومتی از جمله این راه‎ها هستند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi