تاریخ انتشار:۱۴ مهر ۱۳۹۵در ۸:۰۵ ق٫ظ کد خبر:12434

اختصاص ۶۶۱ میلیارد ریال اعتبار به طرح های کسب و کار خرد در هرمزگان

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: در سال جاری ۶۶۱ میلیارد ریال اعتبار برای مشاغل خانگی، خوداشتغالی و کسب و کارهای کوچک و خرد اختصاص یافته است. به گزارش مکران از بندرعباس ؛ محمدعلی سلیمی در پنجمین نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان که به ریاست استاندار ...

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: در سال جاری ۶۶۱ میلیارد ریال اعتبار برای مشاغل خانگی، خوداشتغالی و کسب و کارهای کوچک و خرد اختصاص یافته است.

به گزارش مکران از بندرعباس ؛ محمدعلی سلیمی در پنجمین نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان که به ریاست استاندار برگزار شد، افزود: از مجموع ۶۶۱ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شده، ۴۰۲ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات تبصره ۲۶ قانون بودجه برای طرح های کسب و کار خرد به دستگاههای بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی استان و کمیته امداد بشاگرد اختصاص داده شده که تاکنون ۸۴۹ طرح از سوی این دستگاهها به بانکها معرفی و به ۱۴۳ طرح، تسهیلات پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: ۱۳۲ میلیارد ریال نیز به بانک مهر اقتصاد و ۱۲۷ میلیارد ریال به صندوق کارآفرینی امید اختصاص داده شده است.

به گفته ی وی، در سال گذشته نیز ۱۱۴میلیارد تومان اعتبار به طرح های مشاغل خانگی و کسب وکار خرد در استان اختصاص یافت که با جذب ۹۵ درصدی از این میزان،زمینه اشتغال ۸ هزار و ۳۹۹ نفر محقق شد.

 

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال هرمزگان در ادامه با بیان اینکه دستگاههای اجرایی استان با درنظر گرفتن توانایی و ظرفیتهای خود، تعهد ایجاد شغل کرده اند،اضافه کرد: بنابراین از مدیران دستگاهها انتظار می رود که به تعهدات خود در زمینه ایجاد فرصت های شغلی عمل کنند.

سلیمی، تعهد دستگاههای اجرایی استان در زمینه ایجاد اشتغال را در سال جاری بیش از ۱۲ هزار نفر عنوان و اضافه کرد:  از ابتدای سال  ۴هزار و ۷۰۵ شغل ایجاد شده که تاکنون ۳۸ درصد از این میزان تعهد اشتغال محقق شده است.

تشکیل خانه صنایع دستی در روستاهای سطح استان، تشکیل کارگروه ارتقای اقتصادی در مناطق حاشیه نشینی و بافتهای فرسوده، اولویت جذب نیروهای بومی در کارگاهها و صنایع بزرگ استان، رونق تولید با خرید کالاهای تولیدی در استان و توسعه مشاغل خرد از مهمترین مصوبات این کارگروه بود.

انتهای پیام/

آزادکویک

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP