تاریخ انتشار:۰۶ آبان ۱۳۹۵در ۸:۰۶ ب٫ظ کد خبر:12996

ایرج بیت اللهی به سمت معاون ،اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان منصوب شد

ایرج بیت اللهی به سمت معاون جدید ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان منصوب شد به گزارش مکران از بندرعبایس،با حکم مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان، ایرج بیت اللهی، به سمت  معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان منصوب و از خدمات مرتضی عباس ...

ایرج بیت اللهی به سمت معاون جدید ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان منصوب شد

به گزارش مکران از بندرعبایس،با حکم مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان، ایرج بیت اللهی، به سمت  معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان منصوب و از خدمات مرتضی عباس نسب تقدیر شد.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان در آیین معارفه معاون جدید آموزش ابتدایی استان با اشاره به اهمیت دوره ابتدایی در نظام آموزشی، از این دوره به عنوان سنگ بنای نظام تعلیم و تربیت یاد کرد و گفت: اگر توجه ویژه و کافی به این بخش صورت بگیرد و دانش آموزان با اهداف سند تحول بنیادین آموزش ببیند و تربیت شوند قطعا آثار آن در موفقیت و کارآمدی سایر دوره های تحصیلی تا تحصیلات آموزش عالی نیز نمود خواهد داشت.

دانش هاشمی پور افزود: با توجه به اینکه رشد عقلی نسل آینده ساز جامعه در دوران ابتدایی شکل می گیرد، این شکل گیری و رمز موفقیت آن در دست معلمان دوره ابتدایی است که باید مورد توجه ویژه باشند..

مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان همچنین گفت:از آنجاییکه دوره ابتدایی به جهت رشد و تربیت شخصیت کودک بسیار مهم است از آن به آن دوره اطاعت – خلاقیت برای بروز استعدادهای عمومی نیز یاد می شود که این تعابیر به خوبی نشان دهنده جایگاه مهم این دوره است.

وی ادامه داد: پرورش قوای جسمانی و استعدادهای کودک و کمک به رشد خلاقیت او، پرورش فضائل دینی و اخلاقی، ایجاد مهارت های اساسی و آشنایی کودک با زندگی اجتماعی خارج از خانواده همگی از اهداف دوره ابتدایی در نظام آموزشی است که اگر به درستی ایفا نشود جامعه با چالش مواجه خواهد شد.

هاشمی پور با تاکید براینکه نقطه ورودی یک حرکت طولانی و خطیر در زندگی کودکان، آموزش ابتدایی و دبستانی است، خاطر نشان کرد:از آنجاییکه دانش آموزان با ورود به این دوره با یک تحول اساسی مواجه می شوند، نقش آموزشها در این دوره بسیار اهمیت دارد که به تعبیری می توان گفت اگر آموزش ها در دوره ابتدایی به خوبی ارائه شود می توان به آینده جامعه از نظر تربیت نیروی انسانی کارآمد خوشبین بود که عکس آن نیز صادق است.

این مسوول یادآورشد: رمزموفقیت کشورهای توسعه یافته توجه ویژه به دوره ابتدایی درمیان سایر دوره های تحصیلی است بطوریکه بیشترین هزینه به این بخش اختصاص می یابد.

هاشمی پور در ادامه با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش هرمزگان در مسیر ارتقاء شاخص ها توجه ویژه به دوره ابتدایی دارد،خاطرنشان کرد: از همه ظرفیت ها برای تقویت این دوره مهم تحصیلی استفاده خواهیم کرد تا با نگرشی عالمانه و برابر سیاست های راهبردی وزارت آموزش پرورش و سند تحول بنیادین، بتوانیم به شکل مبنایی در آموزش و تربیت فرزندان عزیزمان گام برداریم.

مدیر کل آموزش و پرروش هرمزگان در ادامه با قدردانی از خدمات مرتضی عباس نسب، معاون سابق آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان،بیان داشت: این چهره پرتلاش آموزش و پرورش هرمزگان که در مدت مسوولیت خود عملکرد شایسته تحسینی را در ارتقاءشاخص های آموزشی داشته اند، پس از گذشت بیش از سه دهه خدمت در نظام تعلیم و تربیت،به افتخار بازنشستگی نایل شدند .

وی در همین راستا با معرفی ایرج بیت اللهی به عنوان سرپرست جدید معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان،اظهار کرد: باهدف استمرار و تقویت روند برنامه های آموزش و پرورش استان در دوره ابتدایی، از وجود این چهره با تجربه که یکی از نیروهای متدین، آگاه به امور، خلاق و خوش فکر است و کارآمدی آن برای آموزش و پرورش استان در همه مسوولیت هااز جمله ریاست اداره بازرسی و ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش استان اثبات شده است، بهره گرفتیم و اطمینان داریم با تکیه بر تجارب ارزشمند خود می تواند در راهبری این مجموعه، تحول آفرین باشد.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی استان نیز در این آیین با قدرانی از حسن توجه مدیر کل آموزش و پرورش استان،اظهارکرد: بررسی ویژگی‌های نظام آموزش و پرورش در کشور‌های مختلف نشان می‌دهد که آموزش دورهِ ابتدایی در اغلب آنها از جایگاه و اهمیت بسیارخاصی برخوردار است و مهمترین مقطع تحصیلی به شمار می‌رود.

ایرج بیت اللهی افزود: برای اینکه بتوانیم نتایج کارآمدی نظام آموزشی را در همه ابعاد توسعه داشته باشیم باید به دوره ابتدایی توجه ویژه ای نماییم که خوشبختانه با نگاه بلند و جامع مدیرکل آموزش و پرورش به این دوره،این هدف قابل تحقق است.

وی تاکید کرد: برای دستیبابی به اهداف متعالی دوره ابتدایی، با تکیه برخرد جمعی، از نظرات کارشناسان زبده و متخصصان امر تعلیم و تربیت استفاده خواهیم کرد که امیدواریم بتوانیم در دستیابی به اهداف سند تحول بنیادین به عنوان یک الگوی موفق گام های موثری را بردایم .

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی استان همچنین گفت: روند فعالیت ها در این دوره برنامه محور و با تکیه بر آخرین دستاوردهای علمی است که تحقق آن را نیز از طریق توسعه آموزش های تخصصی و به روز، برای معلمان ،دنبال خواهیم کرد.

به گفته بیت اللهی، نگاهی به جمعیت قریب ۱۹۲هزار نفری دانش آموزان دوره ابتدایی در سراسر استان هرمزگان که در حدود ۲هزار آموزشگاه مشغول تحصیل هستند به خوبی بیانگر این است که برای رشد و تعالی دوره ابتدایی باید حمایت های گسترده های از این مجموعه صورت پذیرد تا نقش خود را در توسعه و کارآمدی آموزش و پرورش استان ایفا نماید.

گفتنی است؛معاون آموزشی مرکزپیش دانشگاهی،کارشناس آموزش نیروی انسانی، کارشناس مسوول گروه های آموزشی، سابقه سالها مدیریت و تدرس در مدارس استان و ریاست اداره بازرسی و ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش هرمزگان از جمله مسوولیت ها بیت اللهی تا پیش از بوده است.
انتهای پیام/
آزادکویک

اخبار مرتبط

۳ ديدگاه مطلب براي " ایرج بیت اللهی به سمت معاون ،اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان منصوب شد " ارسال شده است.

  1. ابراهیم خاکی نهاد گفت:

    جناب آقای بیت الهی با عرض تبریک ، انشالله که موفق باشید و افتخاری است برای تمام مردم منوجان

  2. ابرام گفت:

    جناب آقای بیت الهی با عرض تبریک ، انشالله که موفق باشید و افتخاری است برای تمام مردم منوجان

  3. ناشناس گفت:

    با ارزوی موفقیت برای این عزیز منوجانی الاصل,,,

Go to TOP