تاریخ انتشار:۰۱ آذر ۱۳۹۵در ۱:۴۷ ب٫ظ کد خبر:13302

مدیرکل شیلات هرمزگان گفت: توسعه پرورش میگو در بیش از ۱۰ هزار هکتار از اراضی شهرستان جاسک با ظرفیت بالای کشت

به گزارش مکران مدیرکل شیلات هرمزگان گفت: توسعه پرورش میگو در بیش از ۱۰ هزار هکتار از اراضی شهرستان جاسک با ظرفیت بالای کشت. سید پرویزمحبی افزود: استقبال شیلات هرمزگان در بحث پرورش میگو و ماهیان در قفس در شهرستان جاسک از سرمایه گذاران و راهنمایی ...

به گزارش مکران مدیرکل شیلات هرمزگان گفت: توسعه پرورش میگو در بیش از ۱۰ هزار هکتار از اراضی شهرستان جاسک با ظرفیت بالای کشت.

سید پرویزمحبی افزود: استقبال شیلات هرمزگان در بحث پرورش میگو و ماهیان در قفس در شهرستان جاسک از سرمایه گذاران و راهنمایی کارشناسان شیلات از چگونگی پرورش این آبزیان دریایی در دستور کار شیلات هرمزگان می باشد.

مدیرکل شیلات هرمزگان بیان کرد: باتوجه به اهمیت پرورش میگو و ماهیان در قفس و همچنین با هدف گذاری اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان این موضوع مهم در بحث شیلاتی قرار گرفته است.

محبی تصریح کرد:اهمیت بحث پرورش ماهی در قفس از این لحاظ است که نسبت به سایر روش های پرورشی که در ماهی وجود دارد مرغوب به صرفه تر است، باتوجه به ساخت قفس در دریا، دیگر سرمایه گذار احتیاجی به صرف هزینه های هنگفتی جهت احداث استخرهای پرورش ماهی نخواهد داشت، بلکه با احداث قفس در دریا به نتیجه بهتر و مطلوب تری خواهد رسید.

وی ادامه داد: پرورش ماهی در قفس دریایی میتواند ماندگاری بسیار بالایی را در طعم و مزه ی آن بهمراه داشته باشد و فروش آن نیز در بازار رونق بسیار خوبی را برای سرمایه گذار بر جای بگذارد.

مدیرکل شیلات هرمزگان در خصوص ظرفیت سرمایه گذاری در پرورش ماهیان در قفس افزود: با ظرفیت سنجی هایی که انجام شده و صورت گرفته است، در کل کشور و در انتهای برنامه ششم توسعه قادر خواهیم بود ۲۰۰ هزار تن ماهی در قفس را پرورش دهیم که از این میزان ۱۲۰ هزار تن آن متعلق به استان هرمزگان می باشد.

محبی ادامه داد و گفت: در همین راستا مطالعاتی بصورت مرکزی از سوی سازمان شیلات ایران در حال انجام می باشد که مطالعات منطقه ی خلیج فارس نهایی شده و ظرفیت های لازم در دریا برای مکان یابی نیز شناسایی شده اند که در منطقه ی دریایی عمان هم مطالعات کار، سیر مراحل نهایی خود را می گذراند که ان شاءالله با ابلاغ آن می توانیم توصیه های لازم را برای متقاضیان و سرمایه‌ گذاران پرورش ماهی در قفس داشته باشیم.

مدیرکل شیلات هرمزگان در خصوص سوخت شناورهای صیادی (آبهای دور) گفت: سوخت شناورهای آبهای دور بر اساس حضور مستمر آنان در دریا می باشد و چنانچه اگر شناوری جهت صید به آبهای دور عظیمت نکرده باشد به هیچ عنوان سوختی به آن شناور تعلق نخواهد گرفت.

انتهای خبر/حسام بختیار
photo_2016-11-18_18-07-05

photo_2016-11-18_18-07-21

photo_2016-11-18_18-07-28

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi