تاریخ انتشار:۲۲ شهریور ۱۳۹۶در ۸:۵۷ ب٫ظ کد خبر:16100

۲۰۰میلیون تومان برای ردیابی آفت سرخرطومی حنایی خرما در استان هرمزگان نیاز است

به گزارش مکران آفت قرنطینه ای سرخرطومی حنایی خرما خطرناک ترین آفت نخیلات است. این آفت از آفت های قرنطینه ای کشور بوده که برای اولین بار درسال ۹۲در استان و برای دومین بار در کشور مشاهده شده است . مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ...

به گزارش مکران آفت قرنطینه ای سرخرطومی حنایی خرما خطرناک ترین آفت نخیلات است.

این آفت از آفت های قرنطینه ای کشور بوده که برای اولین بار درسال ۹۲در استان و برای دومین بار در کشور مشاهده شده است .

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : برای ردیابی و کانون کوبی این آفت در استان اعتباری بالغ بر ۲۰۰میلیون تومان نیاز است .

به گزارش واحد اطلاعات واخبار روابط عمومی سازمان  جهاد کشاورزی هرمزگان ، حمید دولتی افزود : با توجه با اهمیت موضوع لازم است که مسوولین استانی وکشور برای کنترل آفت سرخرطومی حنایی خرما در استان اعتبارات لازم را در اسرع وقت اختصاص دهند زیرا این آفت با قدرت پروازی که دارد می تواند نخیلات سایر مناطق استان را تهدید کند.

دولتی بااشاره به سفر اخیر محمد رجبی معاون مدیر کل قرنطینه ای داخلی سازمان  حفظ نباتات کشور به شهرستان پارسیان اظهار داشت :در این سفر از نزدیک  وضعیت آفت سرخرطومی حنایی خرما  مورد بررسی قرار گرفت .

وی اضافه کرد: سطح زیرکشت نخیلات در شهرستان پارسیان ۶۰۰هکتار است که برای ردیابی و کانون کوبی آفت سرخرطومی در این منطقه حدود ۱۰۰میلیون تومان اعتبار نیازمی باشد.

این مقام مسئول گفت : کانون آلودگی در شهرستان پارسیان در منطقه دشتی و بخش مرکزی می باشد که در حال حاضر اقدامات ردیابی و کنترل آفت در حال اجرا می باشد.

دولتی  افزود : در راستای کنترل آفت، تامین سموم ، انعقاد قرارداد با اکیپ زنده یاب ، شناسایی دقیق کانون های آلوده ، برگزاری کلاس های آموزشی برای بهره برداران و کارشناسان ، اطلاع رسانی از طریق صدا وسیما ، ائمه جمعه ، شوراها  ،تهیه بروشور ، نصب بنر های هشدار ، برقراری ضوابط قرنطینه ای داخلی با همکاری نیروی انتظامی وگمرک  و جلوگیری از ورود پاجوش های آلوده به منطقه از مهمترین اقدامات انجام شده در شهرستان پارسیان می باشد.

وی تاکید کرد : بهره برداران توجه داشته باشند نسبت به جابجایی هرگونه پاجوش در استان بخصوص منطقه پارسیان با رعایت ضوابط قرنطینه ای باشد ودر صورت مشاهده  آفت سرخرطومی حنایی خرما در کوتاه ترین زمان به مراکز جهاد کشاورزی اطلاع دهند.

محمدرضاقنبرپور

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi