تاریخ انتشار:۱۵ آبان ۱۳۹۶در ۸:۱۵ ب٫ظ کد خبر:16449

معاونت پژوهشی دانشگاه هرمزگان عنوان کرد؛ در تلاش هستیم دانشگاه را از نسل اول به نسل سوم ارتقاء دهیم

به گزارش مکران زینعلی پور معاون پژوهشی دانشگاه هرمزگان گفت: در تلاش هستیم دانشگاه را از نسل اول و دوم به مرکز آموزشی نسل سوم ارتقا دهیم یعنی پس از آموزش و پژوهشی محوری به سمت تربیت متخصص و کار آفرینی پیش برویم، البته این ...

به گزارش مکران زینعلی پور معاون پژوهشی دانشگاه هرمزگان گفت: در تلاش هستیم دانشگاه را از نسل اول و دوم به مرکز آموزشی نسل سوم ارتقا دهیم یعنی پس از آموزش و پژوهشی محوری به سمت تربیت متخصص و کار آفرینی پیش برویم، البته این کار نیازمند تلاش فراوان و ارتباط بیشتر صنعت، جامعه و دانشگاه با یکدیگر است.

وی در ادامه بیان داشت: برای انجام جهش به سوی دانشگاه نسل سوم باید دستورالعمل های پژوهشی بازنگری و مطابق با شرایط جدید تدوین شوند.

معاونت پژوهشی دانشگاه هرمزگان افزود: سعی داریم دانشگاه را به سمتی راهبری کنیم تا مشکلات جامعه را در حد توان علمی و انسانی حل کند. در واقع قصد داریم بین موارد پژوهشی  و انجام فعالیت ها یک نوع تعادل ایجاد شود.

وی در رابطه با توسعه واحد های فناور دانشگاه گفت: این مرکز را توسعه داده ایم و در حال حاضر ۲۳ واحد فناور در دانشگاه فعال هستند که یک مورد از آن ها به شرکت دانش بنیان ارتقاء یافته و دو واحد نیز در حال انجام تشریفات برای ارتقاء هستند.

زینعلی پور در ادامه افزود: در این واحد ها ۲۴ مورد اختراع و یک مورد ثبت ژن انجام شده است؛ در رابطه با همکاری ها و افزایش بنیه علمی با دانشگاه ها و مراکز علمی معتبر داخلی و خارجی نیز تفاهم نامه هایی امضا شده است که برای جامعه علمی استان کاربردی خواهد بود.

در خصوص حمایت از دانشجویان و محققان سیاست های تشویقی با هدف کیفیت بخشی به کارهای پژوهشی نخبگان دانشگاهی.

وی بیان کرد: در سال گذشته ۲۳ طرح پژوهشی در استان انجام شد که ۲و نیم میلیارد تومان جذب سرمایه شد، و این مورد در دانشگاه هرمزگان ادامه دار خواهد بود با شرایطی که در آینده فراهم خواهد شد.

زینعلی گفت: آزمایشگاه پردازش فوق سریع High Performance Computing نیز در دانشگاه هرمزگان با توان پانزده ترا فلاپس در دانشگاه هرمزگان جهت انجام محاسبات سنگین و بسیار سریع راه اندازی خواهد شد.

محمدرضا قنبرپور

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi