تاریخ انتشار:۱۶ آذر ۱۳۹۶در ۶:۵۲ ق٫ظ کد خبر:16726

طرح “اجرای پروژه‌های ساحل و پروژه‌های خاص بعد از ورود به شورا اجرا شود” در بندرعباس به تصویب رسید

به گزارش مکران بیست و دومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بندرعباس با دستور کار تعرفه عوارض بهاء خدمات و سایر درآمدهای عمومی شهرداری بندرعباس در سال ۱۳۹۷ و طرح کمیسیون عمران،حمل‌ونقل و ترافیک شورا در خصوص اجرای پروژه‌ها در محدوده‌ی ساحلی و پروژه‌های خاص ...

به گزارش مکران بیست و دومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بندرعباس با دستور کار تعرفه عوارض بهاء خدمات و سایر درآمدهای عمومی شهرداری بندرعباس در سال ۱۳۹۷ و طرح کمیسیون عمران،حمل‌ونقل و ترافیک شورا در خصوص اجرای پروژه‌ها در محدوده‌ی ساحلی و پروژه‌های خاص پس از تهیه پیوست‌های زیست‌محیطی و فرهنگی منوط به اخذ مجوز از شورای شهر برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در این جلسه ضمن تبریک ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) اظهار کرد: چندین جلسه برگزار شد و به صحن شورا آمد و با جمع‌بندی همکاران در جلسه قبل اصلاحاتی انجام شد و به دلیل راحتی حال مردم باید تعرفه‌ای را تصویب کنیم که مردم از آن بهره‌مند شوند نه شهرداری!

اسلام باوقار با تأکید بر اینکه در برخی سازمان‌ها این تعرفه‌ها افزایش داشته و در برخی با افزایشی روبه‌رو نبودیم، تصریح کرد: ما نماینده مردم هستیم و اولویت را برای مردم گذاشتیم.

در ادامه عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس در نطق پیش از دستور خود اظهار کرد: ششم آبان جلسه‌ای در شورای فرهنگی استان پیرامون بررسی مشکلات پایانه مسافربری بندرعباس برگزار شد، از استاندار تقاضا داریم اگر دستگاهی تخلفی کرده است در موضع خود باقی‌مانده و پیگیری کند.

کیانوش جهانبخش ادامه داد: پروژه ترمینال مسافربری شهر بندرعباس با ۳۹ میلیارد قابلیت بهره‌برداری دارد که مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان به‌یک‌باره گفت من با ۱۵ میلیارد تومان(۴۰ درصد رقم اعلام‌شده شهرداری بندرعباس) و در کمتر از ۶ ماه به بهره‌برداری می‌رسانم که امروز پس از۴۰ روز هیچ اتفاقی نیفتاده است و من تقاضا دارم از او پرسیده شود چه اقداماتی در این زمینه رخ‌داده است.

وی ادامه داد: نقد جدی به حوزه پروژه‌های عمرانی دارم اما اینکه رقم را با۴۰ درصد زیر قیمت کارشناسی انجام شود امری تعجب‌برانگیز است و اگر در ۶ ماه این پروژه به پایان برسد، بنده مدیرکل راه و شهرسازی استان را روی دوش خودم می‌گذارم اما اگر خلاف آن ثابت شد باید از مردم هرمزگان عذرخواهی کند.

جهانبخش با تأکید بر اینکه اگر مدیرکل مذکور نظری غیر کارشناسی ارائه داده انتظار می‌رود با وی برخورد شود، خاطرنشان کرد: این موضوع باید از سوی استاندار پیگیری شود تا کسی به خود اجازه ندهد دستگاهی را زیر سؤال ببرد.

در ادامه دیگر عضو شورای شهر بندرعباس گفت: اولاً این پروژه باید انجام شود و به نفع مردم است که حل شود اما نمی‌دانم این مسئله با متخصصین ارائه‌شده یا فی‌البداهه اعلام‌شده و  انتظار می‌رود با پروژه‌ها به‌گونه‌ای رفتار شود که مانند شهرک پیامبر اعظم(ص) که آغاز نشده تبدیل به ویرانه شده است، نگاه نشود.

آبتین امیری تصریح کرد: با طرح موضوع به‌جایی نمی‌رسیم باید این مسئله مکتوب پیگیری شده و با نظر کارشناسی شده همراه شود.

وی اضافه کرد: یکی از نهادهای نظر دهنده کارشناسی شهرداری است و باید بررسی شود این ترمینال مسافربری با چه کیفیتی ساخته می‌شود زیرا اینکه مسئله‌ای فی‌البداهه حل شود و کیفیت آن در ابهام باشد به‌هیچ‌وجه نمی‌تواند از لحاظ علمی و فنی کارایی داشته باشد.

در ادامه دیگر پرویز سالاری، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: همه پروژه‌های شهرداری ردیفی دارد که در شورا مطرح می‌شود اگر قرار باشد شهرداری دوباره به کمیسیون بدهد، شورا به کار اصلی خود نمی‌رسد.

در همین خصوص جهانبخش، دیگر عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس در پاسخ به صحبت‌های سالاری اظهار کرد: در زمانی که بودجه مصوب می‌شود، جز اینکه چند برگ کاغذ آوردند و گفتند این بودجه است کار دیگری کردند؟

سالاری پاسخ داد: ما باید کمیته نظارتی را فعال کنیم تا اگر به خطا رفت پیگیری کنیم.

بار دیگر جهانبخش در پاسخ افزود: چه نظارتی وقتی شب می‌خوابیم و صبح بیدار می‌شویم یک کیلومتر در ساحل پیشروی شده است!

در این زمان باوقار، رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: آقایان سالاری و جهانبخش حرفشان صحیح است اما ما بودجه‌ای را که مصوب می‌کنیم شاید فرصت نشود بند به بند پیگیری کنیم اما برخی پروژه‌ها که حساسیت و دغدغه مردم است باید پیگیری شود.

دیگر عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: طرح بیاید توضیح داده شود، برای اجرا برود اما اگر اشتباه شد چه می‌شود؟ مهم نظارت بعد است، اگر تخطی شده باید مجازات انجام شود که نمی‌شود!

اسماعیل بواشه تصریح کرد: بحث ما به دلیل حساسیت مردم نسبت به ساحل است؛ یک متر پیشروی مشکل ایجاد می‌کند، حتماً اجرای پروژه‌های عمرانی ساحل به نظارت فرهنگی و زیست‌محیطی نیاز دارد.

مجید عسکری زاده، دیگر عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس افزود: برخی مسئولین قانون را مطالعه نمی‌کنند، طرحی را تصویب می‌کنند بعد که ساخته می‌شود خراب می‌کنند، تصویب بودجه قابل‌احترام است اما مسئله ساحل باید با جدیت دنبال شود و از صاحب‌نظران استفاده شود!

در پایان شورای اسلامی شهر بندرعباس طرح “اجرای پروژه‌های ساحل و پروژه‌های خاص بعد از ورود به شورا اجرا شود” باوجود اعتراض برخی اعضا مورد تصویب قرار گرفت.

در ادامه طرح کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا در خصوص بررسی مشکلات هیئت ورزشی معلولین و جانبازان  شامل مناسب‌سازی ظرفیت‌های ساحل دریا، مدارس و سایر مکان‌های عمومی برای معلولین، اختصاص پارک ویژه معلولین، ارائه تسهیلات ویژه جهت خرید ون برای هیئت ورزشی معلولین و جانبازان و تعیین سرانه ورزشی برای معلولین و جانبازان در تمام رشته‌های ورزشی موردبررسی اعضا قرار گرفت.

محمدرضا قنبرپور

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi