تاریخ انتشار:۲۰ دی ۱۳۹۶در ۸:۴۹ ق٫ظ کد خبر:16953

مدیرکل تعاون و کار هرمزگان:بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ نفر در سامانه بیمه کارگران ساختمانی در هرمزگان ثبت نام کردند

  به گزارش مکران مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به اینکه بیمه کارگران ساختمانی یکی از برنامه های دولت در جهت حمایت از این قشر است، گفت: ۵ هزار و ۲۶۰ نفر در استان در سامانه بیمه کارگران ساختمانی ثبت نام کردند. سلیمی ...

 

به گزارش مکران مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به اینکه بیمه کارگران ساختمانی یکی از برنامه های دولت در جهت حمایت از این قشر است، گفت: ۵ هزار و ۲۶۰ نفر در استان در سامانه بیمه کارگران ساختمانی ثبت نام کردند.

سلیمی با بیان اینکه یکی از اقشار آسیب پذیر جامعه، کارگران ساختمانی هستند، افزود: سازمان تامین اجتماعی با فراهم کردن زمینه بیمه پردازی این قشر، خدمت رسانی خود را به جامعه هدف گسترش داده است.

وی بیان داشت: در راستای اجرای قانون رفع موانع اجرایی قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی با توجه به ظرفیت باقیمانده موجود برای استفاده از این مزیت، تمام کارگران ساختمانی حایز شرایط متقاضی بیمه نامه تأمین اجتماعی در استان می‌توانند با در اختیار داشتن مدارک مورد نیاز و ورود به سامانه خدمات رفاهی به آدرسwww.samanehrefah.ir  نسبت به ثبت نام و گرفتن کد رهگیری اقدام کنند.

وی اضافه کرد: طبق مصوبه کارگروه رفع موانع اجرایی بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی، ثبت نام کلیه کارگران ساختمانی اعم از بیمه شده و بیمه نشده در این سامانه برای تحت پوشش قرار گرفتن بیمه تامین اجتماعی، الزامی می باشد چرا که خدمات مربوط به کارگران ساختمانی از این پس تنها به افرادی تعلق می‌گیرد که در  این سامانه ثبت نام کرده باشند.

مدیرکل تعاون و کار استان در ادامه گفت: سامانه خدمات رفاهی به دنبال تدوین آیین نامه مربوط به قانون رفع موانع بیمه کارگران ساختمانی، با همت و تلاش معاونت رفاه وزارت تعاون و کار صورت گرفته و یکی از دستورالعمل‌های آن ایجاد سامانه‌ای برای متقاضیان بیمه ساختمانی است که این سامانه با هدف ثبت و پایش اطلاعات کارگران ساختمانی ایجاد شده و روند کار سامانه به این شکل است که افراد اطلاعات خود و افراد تحت تکفلشان را در این سامانه به ثبت برسانند.

وی اظهارداشت: پس از ثبت نام در سامانه مذکور، فرایند احراز شرایط و اعتبارسنجی اطلاعات متقاضیان از طریق تایید اولیه سامانه، استعلام و بازدید میدانی توسط بازرسان و سر بازرسین معرفی شده از طرف کانون انجمنهای صنفی کارگران ساختمانی و ثبت آن در سامانه و تایید مجدد توسط شعبه های سازمان تأمین اجتماعی از طریق سامانه صورت گرفته و نتیجه به واجدین شرایط اطلاع رسانی خواهد شد.

وی اضافه کرد: در صورت اعتراض متقاضی پس از طی این مراحل، اعتراض در سامانه مذکور ثبت و  بررسی و رسیدگی در کمیته رسیدگی به اعتراضات، متشکل از نمایندگان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی( امور بیمه ای و اجتماعی)، اداره کل تأمین اجتماعی( اداره نامنویسی)، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و انجمن صنفی کارگر ان و کارفرمایان ساختمانی(سربازرس استان) انجام می شود.

اطلاع رسانی از طرق مختلف به کارگران ساختمانی استان جهت ثبت نام و استفاده از خدمات بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی، پیگیری و مکاتبه با اعضاء کمیته جهت استعلام شرایط و وضعیت متقاضیان و بررسی روزانه و مستمر درخواستهای اعتراض ثبت شده در سامانه از اهم اقدامات انجام شده اداره کل تعاون، کا ورفاه اجتماعی برای ثبت نام کارگران ساختمانی در سامانه بیمه کارگران ساختمانی است.

محمدرضا قنبرپور

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi