تاریخ انتشار:05 خرداد 1398در 11:19 ب.ظ کد خبر:19309

فرماندار قشم بیان کرد: لزوم استفاده از ظرفیت های اجتماعی در جهت فرهنگسازی اهدا عضو 

  فرماندار شهرستان قشم گفت:   در کنار هماهنگی های اداری و فعالیت های نمادین مدیران و کارمندان دستگاه های اداری، نیازمند کار گسترده و بسیج همگانی در جهت تبدیل موضوع اهدا عضو به فرهنگی فراگیر هستیم. به گزارش  خبرنگار مکران، علیرضا نصری در نشست شورای سلامت ...

 

فرماندار شهرستان قشم گفت:   در کنار هماهنگی های اداری و فعالیت های نمادین مدیران و کارمندان دستگاه های اداری، نیازمند کار گسترده و بسیج همگانی در جهت تبدیل موضوع اهدا عضو به فرهنگی فراگیر هستیم.

به گزارش  خبرنگار مکران، علیرضا نصری در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان اظهار داشت: در حوزه مباحث اجتماعی،  فرهنگسازی، حضور اساتید و نخبگان و ورود ائمه جمعه و جماعات می تواند بسیار راهگشا و اثرگذار باشد.

او با اشاره به گزارش مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مبنی بر رویکرد قابل توجه مردم در مدت اخیر نسبت به موضوع اهدا عضو بر لزوم استفاده از نفوذ کلام روحانیون و معتمدین و سایر ظرفیت های اجتماعی مانند بسیج تاکید نمود.

فرماندار شهرستان قشم تصریح کرد: عایدی کارهای کلیشه ای و خشک رسمی بیشتر ارائه آمار و جداول عملکردی بی پشتوانه است که لازم است مدیران با شکستن اینگونه قالب های سنتی در جهت بالا بردن اثرات برنامه های اجرایی خود اهتمام داشته باشند.

علبرضا نصری با اشاره به برگزاری مناسبت های تقویمی متعدد در طول سال مانند روز شوراها، روز معلم و… از شبکه بهداشت و درمان خواست با حضور در اینگونه گردهمایی ها نسبت به ترویج برنامه های نیازمند مشارکت عمومی، تلاش نمایند.

او تجربه آئین گل ریزان رمضان جاری را با توجه به بهره گیری هدفمند از ظرفیت شوراها و ائمه جمعه و جماعات برای تشویق مردم و خیرین در مقایسه با سال گذشته بسیار موفق ذکر کرد.

نصری همچنین نتیجه  ورود خیرین به حوزه های بهداشت و درمان، مدرسه سازی، ورزش و راهسازی را قابل توجه خواند و آن را محصول گفت و گو، کار گسترده و فرهنگسازی برای توسعه حوزه عمل خیرین دانست.

رئیس شورای بهداشت و امنیت غذایی شهرستان قشم در بخش دیگر از سخنان خود به بسیج ملی کنترل فشار خون اشاره و اضافه کرد: فشار خون علت زمینه ای بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری های قلبی عروقی است و این حرکت که برای نخستین بار بطور گسترده در سطح کشور انجام می پذیرد در جهت پیشگیری بیماری ها  اهمیت ویژه ای دارد .

نصری از مدیران دستگاه های اجرایی، روابط عمومی ها و خبرنگاران خواست  همکاری لازم را در اجرا و اطلاع رسانی به موقع و گسترده با شبکه بهداشت اعمال نمایند.

۲۷ اردیبهشت آغاز اطلاع رسانی عمومی نخستین بسیج ملی کنترل فشار خون و ۱۷ خرداد تا ۱۵ تیر زمان غربالگری در کشور خواهد بود

بازدیدها: ۵۸

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi