تاریخ انتشار:۰۵ بهمن ۱۳۹۶در ۱۲:۲۸ ب٫ظ کد خبر:17077

هرمزگان در تولید گندم بیش از انتظار فعالیت دارد

به گزارش مکران با توجه به شرایط اقلیمی و کمبود منابع آبی در هرمزگان، این استان در تولید گندم بیش از انتظار کار کرده است . معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت : امسال سطح زیرکشت گندم در هرمزگان ۱۲هزار هکتار برنامه ریزی شده که ...

به گزارش مکران با توجه به شرایط اقلیمی و کمبود منابع آبی در هرمزگان، این استان در تولید گندم بیش از انتظار کار کرده است .

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت : امسال سطح زیرکشت گندم در هرمزگان ۱۲هزار هکتار برنامه ریزی شده که پیش بینی می شود حدود ۵۵ هزار تن محصول تولید شود که با توجه به شرایط اقلیمی و کمبود منابع آبی کاری بیش از انتظار صورت گرفته است .

عباس کشاورز در حاشیه بازدید از مزارع شهرستان بندرعباس افزود : اگر کشت گندم در هرمزگان را با استان هایی همچون خوزستان که دارای ۱۲ سد آبی و دشت های وسیع و گلستان مقایسه کنیم، کشاورزان هرمزگانی با توجه به شرایط اقلیمی جهش خوبی در تولید گندم داشته اند.

وی تصریح کرد : یکی از ویژگی های استان هرمزگان در بحث مدیریت آب، بهره گیری مناسب از شبکه های آبیاری نوین درکشت گندم و کلزا می باشد.

کشاورز با بیان اینکه کشت کلزا در این استان از جهش خوبی برخوردار بوده است اظهار داشت : با برنامه ریزی های مناسب شاهد کشت ۲ برابری کلزا در این استان هستیم .

وی ادامه داد: امسال ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی هرمزگان زیرکشت محصول کلزا قرار گرفته است و پیش بینی می شود از این سطح ۴ هزار و ۵۰۰ تن محصول برداشت شود.

کشاورز خاطر نشان کرد: علاوه بر کشت گندم وکلزا هرمزگان در تولید محصولات سبزی وصیفی در کشور پیشتار است.

محمدرضاقنبرپور

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi