تاریخ انتشار:۰۲ اسفند ۱۳۹۶در ۱۰:۱۱ ق٫ظ کد خبر:17200

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس:شایسته نیست استاد قنبر راستگو از نداشتن مسکن رنج ببرد/اعتبار تالار مرکزی بندرعباس پابرجاست

به گزارش مکران به نقل از ایسنا منطقه  خلیج فارس رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس گفت: شایسته نیست که استاد قنبر راستگو، هنرمند شاخص کشور در این سن و سال از نداشتن مسکن رنج ببرد که در همین خصوص وزیر فرهنگ و ارشاد قول ...

به گزارش مکران به نقل از ایسنا منطقه  خلیج فارس رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس گفت: شایسته نیست که استاد قنبر راستگو، هنرمند شاخص کشور در این سن و سال از نداشتن مسکن رنج ببرد که در همین خصوص وزیر فرهنگ و ارشاد قول داد بخشی از هزینه های تهیه مسکن برای استاد قنبر راستگو را تقبل کند و بخش دیگر از سوی مسئولان استانی تأمین شود که در این جهت مذاکراتی انجام داده ام و بزودی این مهم عملی می شود.

پیرامون برگزاری جلسه با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، افزود: در این جلسه با توجه به اهمیت مقوله فرهنگ و هنر در خصوص مسائل و مشکلات استان هرمزگان در این حوزه پیشنهاداتی ارائه شد.

وی با بیان اینکه آخرین وضعیت تالار مرکزی بندرعباس به عنوان یکی از مهم ترین دغدغه های جامعه فرهنگ و هنر هرمزگان مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت، تصریح کرد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تأکید بر ضرورت وجود چنین بنایی در استان هرمزگان، از تأمین اعتبارات لازم این پروژه خبرداد.

مرادی با اشاره به اینکه همچنین تجهیز و تکمیل فرهنگسراهای بندرعباس، فین و ابوموسی از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود، خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسه بر اهتمام جهت تکمیل کتابخانه مرکزی شهر بندرعباس که مدت هاست نیمه تمام باقی مانده تأکید شد که وزیر فرهنگ و ارشاد در این خصوص دستور پیگیری داد.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس با بیان اینکه قنبر راستگو به عنوان یکی از اساتید سازهای محلی در کشور مورد احترام و تقدیر تمامی جامعه فرهنگ و هنر در کشور است و باید بیش از پیش به آن توجه شود، اضافه کرد: شایسته نیست که هنرمند شاخص یک کشور در این سن و سال از نداشتن مسکن رنج ببرد که در همین خصوص وزیر فرهنگ و ارشاد قول داد بخشی از هزینه های تهیه مسکن برای استاد قنبر راستگو را تقبل کند و بخش دیگر از سوی مسئولان استانی تأمین شود که در این جهت مذاکراتی انجام داده ام و بزودی این مهم عملی می شود.

مرادی همچنین بر برگزاری هر چه باشکوه تر جشنواره روز ملی خلیج فارس در بندرعباس تأکید کرد و افزود: در سالیان اخیر شاهد کمرنگ تر شدن برگزاری این جشنواره در روز ملی خلیج فارس هستیم که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به فعال سازی و تقویت بیشتر دبیرخانه این جشنواره خبرداد.

این نماینده مجلس با اشاره به تقویت مطبوعات محلی به عنوان ضرورت های مقوله فرهنگ و هنر در استان هرمزگان، بیان کرد: اکنون شاهد برخی مشکلات و خلأ های قانونی در مسیر حمایت از مطبوعات محلی در جهت درج آگهی هستیم که در این موضوع وزیر فرهنگ و ارشاد قول برطرف شدن ابهامات و تسهیل در روند درج آگهی در مطبوعات محلی رو داد.

وی در پایان بر ضرورت استفاده از نیروهای توانمند هرمزگانی در سطح وزارتخانه فرهنگ و ارشاد تأکید کرد و گفت: در این خصوص نیز نظر وزیر فرهنگ و ارشاد نیز مثبت و قرار بر آن شد از نیروهای توانمند هرمزگانی حاضر در این مجموعه نیز در پست های کلیدی تری استفاده شود.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi