تاریخ انتشار:۰۱ مهر ۱۳۹۷در ۷:۰۶ ب٫ظ کد خبر:17869

زنگ مهر در مدرسه دبیرستان دخترانه بنت الهدی شهر سوزا نواخته شد

به گزارش مکران-زنگ مهر به طور همزمان امروز در اولین روز مهر ماه در مدارس سراسر کشور نواخته شد و سال تحصیلی ۹۸ـ۹۷ به صورت رسمی آغاز شد مراسم نمادین زنگ مهر در مدرسه دبیرستان دخترانه بنت الهدی شهر سوزا با حضور آرش نیرومند بخشدار شهاب ...

به گزارش مکران-زنگ مهر به طور همزمان امروز در اولین روز مهر ماه در مدارس سراسر کشور نواخته شد و سال تحصیلی ۹۸ـ۹۷ به صورت رسمی آغاز شد
مراسم نمادین زنگ مهر در مدرسه دبیرستان دخترانه بنت الهدی شهر سوزا با حضور آرش نیرومند بخشدار شهاب ، مهندس بارانی معاون مدیر کل آموزش و پرورش، امام جمعه شهر سوزا ، رئیس آموزش و پرورش شهاب ، اعضای شورای اسلامی شهر سوزا و نمایندگان ارگانها ، نهاد ها و ادارات دولتی ، اولیا و دانش آموزان برگزار شد .
آرش نیرومند ضمن تبریک سال تحصیلی جدید به دانش آموزان ، فرارسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین را تسلیت گفت و یاد و خاطره حماسه سازان هشت سال دفاع مقدس ، خصوصا شهدای حادثه تروریستی اهواز را گرامی داشت و با خانواده شهدای عزیز ابراز هم دردی کرد.
بخشدار شهاب طی سخنانی بیان داشت:  امروز آغاز سالی است که همه روزهایش آموختن است تا در مسیر خدمت به مردم آماده شویم و همه وظیفه داریم که با پاسداری از نظام و انقلاب این داشته را به آیندگان و نسل بعدی منتقل کنیم.
وی افزود: مدرسه باید محل مهارت‌آموزی، همزیستی، دانش‌افزایی و علم‌افزایی و همچنین تربیت نسل آینده در همه جوانب باشد و در این مسیر باید مهارت ادراکی را بیشتر رشد داد و بخش دیگر مهارت انسانی است تا مدیران فردا توانمندتر باشند و فرزندان امروز با این مهارت می‌توانند آینده‌ای درخشان را برای خود رقم بزنند.
وی اظهار داشت :آموزش و پرورش رکن اصلی توسعه در جامعه است.  توسعه در هر جامعه ای با محوریت انسان ها صورت می پذیرد و انسان ها نیز با رشد فکری و فرهنگی می توانند در جامعه مثمرثمر باشند.                                                  تقارن مهر ، هفته دفاع مقدس و محرم بهانه ای برای استفاده تربیتی دانش آموزان است .                 آشنایی با آرمان ها و ارزش های دفاع مقدس و فرهنگ عاشورایی از مسائل محوری و مهمی است که می بایست برای آشنایی نسل جوان مورد تبیین و بازخوانی قرار گیرد.
نیرومند تاکید کرد : بسیاری از پیشرفت های حال حاضر کشور مرهون درس هایی است که در دوران دفاع مقدس آموختیم که منشاء آن الگو قرار گرفتن فرهنگ عاشورایی است. معلمان و اولیای دانش آموزان می توانند با استفاده از آموزه های دینی ، مذهبی و همچنین دوران دفاع مقدس انسان هایی متدین و فرهنگ مدار برای آینده تربیت کنند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi