تاریخ انتشار:۲۹ آبان ۱۳۹۷در ۸:۲۷ ب٫ظ کد خبر:18243

هشتمین همایش آیین برادری استان کرمان+تصاویر

هشتمین همایش آیین برادری استان کرمان+تصاویر همزمان با هفته وحدت، هشتمین همایش آیین برادری استان کرمان با حضور مشاور عالی وزیر اطلاعات به میزبانی منوجان در جنوب کرمان برگزار شد. به گزارش مکران : همزمان با هفته وحدت، هشتمین همایش آیین برادری استان کرمان با حضور مشاور عالی ...

هشتمین همایش آیین برادری استان کرمان+تصاویر
همزمان با هفته وحدت، هشتمین همایش آیین برادری استان کرمان با حضور مشاور عالی وزیر اطلاعات به میزبانی منوجان در جنوب کرمان برگزار شد.

به گزارش مکران :

همزمان با هفته وحدت، هشتمین همایش آیین برادری استان کرمان با حضور مشاور عالی وزیر اطلاعات، نماینده ولی فقیه در استان کرمان، استاندار کرمان و سران طوایف و علمای اهل تسنن و تشیع در منوجان برگزار شد.

محمدجواد فدایی استاندار کرمان در این آیین اظهار داشت: دولت‌ها در کشورهایی که اقوام مختلفی در آن زندگی می‌کنند معمولا قوم دیگر را تهدید تلقی می‌کنند اما واقعیت وجود مذاهب مختلف فرصت و مزیت است نه مشکل و تهدید، چراکه وجود مذاهب مختلف موجب رشد آن جامعه می‌شود.

وی وجود اهل تسنن در کشور به ویژه استان کرمان را فرصت برشمرد و بیان داشت: اتحاد رمز موفقیت مشکلات است و برای رفع مشکلات ملت، نیاز به جذب سرمایه‌گذار داریم که فرقی میان سرمایه‌گذار سنی و شیعه نیست.

فدایی تصریح کرد: دولت باید برای حل مشکلات مردم از نیروهای نیرومند و کارآمد استفاده کند و فرقی نمی‌کند این نیروها از اهل تسنن یا تشیع باشند.

استاندار کرمان افزود: شرط جذب نیروهای کارآمد از اهل تسنن یا تشیع هم این است کسانی که در دولت خدمت می‌کنند فقط به خدمت بپردازند و از مسائل جناحی و قومی دوری کنند که بتوانیم تحول و توسعه در کشور ایجاد کنیم.

وی تصریح کرد: در این بین افرادی به دنبال منافع خود هستند که لازم است ما هوشیارتر عمل کنیم و فرصتی در اختیار مستکبران و دشمنان ندهیم.

فرماندار منوجان در حاشیه این همایش اظهار داشت: وحدت شیعه و سنی به معنای ایناست که با اتحاد همدیگر از خون شهدا دفاع کنیم چراکه در دوران جنگ هم برادران تسنن و هم برادران تشیع برای دفاع از آرمان‌های اسلام و انقلاب اسلامی جان خود را نثار کردند.

محمد حجتی‌پور بیان داشت: شهرستان منوجان جنوبی‌ترین شهرستان استان کرمان، ۴۲۰ کیلومتر فاصله تا مرکز استان است و شغل اکثر مردم این شهرستان کشاورزی و دامپروری است که متاسفانه خشکسالی‌های اخیر این مردم را در زمینه کشاورزی و دامپروری دچار مشکل کرده است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi