تاریخ انتشار:18 فروردین 1398در 11:31 ب.ظ کد خبر:18983

برداشت گوجه از مزارع کهنوج

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهنوج گفت: برداشت گوجه فرنگی در جنوب کرمان، هر ساله از مزارع کهنوج آغاز می‌شود و امسال نسبت به سنوات قبل با تعجیل یک ماهه همراه بوده است. به گزارش مکران از کهنوج، علیرضا حیدری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهنوج گفت: ترویج ...

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهنوج گفت: برداشت گوجه فرنگی در جنوب کرمان، هر ساله از مزارع کهنوج آغاز می‌شود و امسال نسبت به سنوات قبل با تعجیل یک ماهه همراه بوده است.

به گزارش مکران از کهنوج، علیرضا حیدری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهنوج گفت: ترویج کشت نشایی و از طرفی کاشت در اراضی با بافت سبک که زودرسی محصول را به همراه دارد، باعث شده که این محصول در اوج نیاز بازار‌های داخل و خارج با قیمت مناسبی عرضه شود و از ترافیک بار در زمان برداشت معمول منطقه خواهد کاست.

وی تصریح کرد: ارقام متنوعی از گوجه فرنگی نظیر ۸۳۲۰، ایدن، متین گلسار، سانسید، هرمز، الیسا، تماته و فلات در این شهرستان کشت شده است.

وی افزود: طی نشست‌های متعدد با ریاست سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان، فرماندار کهنوج و معاونت بهبود تولیدات گیاهی، تدابیر و تمهیدات لازم جهت حذف واسطه ها، خرید و حمل به موقع این محصول اندیشیده اند.

مدیر جهاد کشاورزی کهنوج گفت: پیش بینی می‌شود بیش از ۴۵ هزار تن محصول از سطح بیش از یکهزار و ۵۰۰ هکتار مزارع این شهرستان برداشت شود.

بازدیدها: ۲۳۸

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi