تاریخ انتشار:۱۶ مرداد ۱۳۹۶در ۱۲:۰۷ ب٫ظ کد خبر:15715

خبرنگاران آئینه دارانی هستند که حقیقت‌های جامعه را برای آگاهی‌بخشیدن مردم به دوش کشیده‌اند

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت : خبرنگاران همچون آئینه دارانی هستند که حقیقتهای جامعه را در جهت آگاهی بخشی مردم به دوش می کشند. پرویز سالاری در ۲۴۳ امین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری ...

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت : خبرنگاران همچون آئینه دارانی هستند که حقیقتهای جامعه را در جهت آگاهی بخشی مردم به دوش می کشند.

پرویز سالاری در ۲۴۳ امین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، روز خبرنگار را به همه اهالی رسانه و فعالان این عرصه تبریک و تهنیت گفت و عنوان داشت: یکی از اصلی‌ترین بازوان منتخبان مردم در شورای شهر، رسانه‌ها هستند که با انتقال مسائل و موضوعات مختلف به مردم زمینه را برای تحقق عدالت اجتماعی فراهم آورده و در عین حال مطالبات مردم را نیز به اطلاع نمایندگان مردم در حوزه مدیریت شهری می‌رسانند.

سالاری گفت: خبرنگاران همیشه نقش پیامبرگونه‌شان را در قالب‌های مختلف خبری و با تیترهای مختلف آئینه دارانی بوده‌اند که حقیقت‌های جامعه را برای آگاهی‌بخشیدن به مردم به دوش کشیده‌اند و در این مسیر زیان‌های مختلفی دیده‌اند که جامعه ما باید قدردان این قشر تأثیرگذار باشد.

رئیس شورای شهر بندرعباس با بیان این که خبرنگاران تیغ جراحی اند که مسائل و مشکلات جامعه را در جایگاه پلی میان مردم و مسؤولان شناسایی و معرفی می‌کنند و خدماتی که از سوی مسؤولان ارائه شده را نیز به مردم منتقل کرده‌اند. آن چه که مهم است آرامش‌بخشی است و رسانه‌های ما باید بیش از پیش به این مسأله توجه داشته باشند و اجازه ندهیم که توطئه دشمنان در فاصله انداختن میان مردم و حاکمیت محقق شود.

سالاری تأکید کرد: رسانه‌ها باید اخبار امیدآفرین را تقویت کرده و مرز میان مردم و مسؤولان را از میان بردارند و نقد سازنده را به عنوان راهبرد اصلی خودشان پیگیری کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت فوت پاکبان بندرعباسی گفت : متأسفانه در هفته گذشته شاهد فوت یکی از همکاران خدوم و پرتلاش‌مان بودیم که جای تأسف و تألم است و نکاتی در این زمینه باید بیشتر رعایت شود.

سالاری فهم مسائل اجتماعی و اصلاح سبک زندگی شهری را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: حرکت ما باید بر اساس رویکرد فرهنگی باشد. ما قبل از ساخت و سازهای محیطی باید به فکر روح شهر و فرهنگ شهر باشیم.

وی گفت: از جمله شاخص‌های توسعه پایدار شهری توجه به میزان پایداری شهرها در برابر بحران است. گرما، طوفان، سیل و … بحران بشمار می‌روند و اگر رفتار انسانی اخلاق مدار باشد و در زمان بحران نسبت عملکردمان را بدانیم از حجم مشکلات کاسته می‌شود.

 

رئیس شورای شهر بندرعباس بر ضرورت تدوین ساز و کار و شیوه آئین‌نامه عملکردی کارکنان در معرض شرایط سخت شهرداری تأکید و بیان داشت: استانداردهای این حوزه باید بر اساس شاخص‌های انسانی و با رویکرد ارتقای مسؤولیت پذیری و رشد مشارکت‌های مردمی تدوین شود.

 

سالاری همچنین گفت: آموزش موضوع مهمی در حوزه توسعه شهری است و ایجاد امکان مشارکت مردم در مدیریت شهری و ارتقای حقوق شهروندی و الگوسازی در این بخش می‌تواند موجب بهبود شرایط زندگی در جامعه شود و مشکلات و معضلات کاسته خواهد شد.

 

وی ارتقای شاخص‌های بلوغ اجتماعی و مقدم شمردن مصالح جمع بر مصالح فرد را بسیار ضروری دانست و تصریح کرد: الزامات قانونی در این زمینه را به کار خواهیم بست و همین طور تلاش خواهیم کرد که بخشی از آلام خانواده این پاکبان عزیز کاسته شود و ما در شورا این مهم را پیگیری خواهیم کرد.

 

رئیس شورای شهر بندرعباس خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که مستمرا به مدیران شهرداری تذکر داده‌ایم گذراندن دوره آموزشی بهداشت و ایمنی کار (اچ اس سی) توسط همه پرسنل و نیروهای شهرداری است. یعنی کارگر ما با توجه به شرایط جسمی که داشته نباید کاری این چنینی را انجام می‌داد و این مسأله مهمی است که اگر دوره‌های لازم در این زمینه داده می‌شد، اکنون شاهد چنین دردی نبودیم و این پاکبان در کنار خانواده‌اش بود.

سالاری همچنین در تذکری به شهردار از وی خواست تا موضوع حسابرسی سال‌های ۹۴ و ۹۵ شهرداری بندرعباس را در فرصت باقی‌مانده به شورا ارائه کند.

انتهای پیام/آزادکویک

بازدیدها: ۲۳

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi