تاریخ انتشار:۲۵ تیر ۱۳۹۸در ۱۱:۲۲ ق٫ظ کد خبر:20227

مرکز آموزشی، توانبخشی، اقامتی ضایعه نخاعی افتتاح شد

مرکز آموزشی، توانبخشی، اقامتی ضایعه نخاعی با حضور مسئولین کشوری و استانی در بندرعباس افتتاح شد. این مرکز با حضور عباس میرزاد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان ، غلامرضا فروغی نعمت الهی مشاور رئیس بهزیستی کشور، غلامحسین رنجبر مدیر کل بهزیستی هرمزگان، عزیزاله کناری ...

مرکز آموزشی، توانبخشی، اقامتی ضایعه نخاعی با حضور مسئولین کشوری و استانی در بندرعباس افتتاح شد.

این مرکز با حضور عباس میرزاد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان ، غلامرضا فروغی نعمت الهی مشاور رئیس بهزیستی کشور، غلامحسین رنجبر مدیر کل بهزیستی هرمزگان، عزیزاله کناری فرماندار بندرعباس و جمعی از مدیران، خیرین و افراد ضایعه نخاعی در فضایی به وسعت ۵۵۰ متر و با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد ریال به همت انجمن ضایعات نخاعی هرمزگان و همراهی صد درصدی خیر در تامین اعبارات هزینه کرد احداث گردید.

غلامحسین رنجبر مدیر کل بهزیستی استان گفت : این مرکز که به همت انجمن ضایعات نخاعی هرمزگان راه اندازی شده در پاسخ به نیاز دیرین افراد ضایعه نخاعی خصوصاً افراد ساکن در مناطق دور از مرکز استان و روستای به منظور انجام اقدامات ثانویه پس از آسیب نخاعی و آموزش روش مواجهه با آسیب نخاعی و عوارض ناشی از آن و مراقبت های قبل و پس از عمل جراحی زخم بستر دایر گردیده است

وی بخش های مختلف این مرکز را شامل بخش مراقبتی- درمانی، معاینات پزشکی و تشخیصی، فیزیوتراپی،مشاوره، مددکاری، سالن آموزش، تیم های توانبخشی ویزیت در منزل و عقد قرارداد با آزمایشگاه برای انجام آزمایشات در محل مرکز عنوان کرد.

پس از افتتاح مرکز آموزشی، توانبخشی و مراقبتی مسئولین از کارگاه حرفه آموزی و تولیدی معلولین که توسط انجمن ضایعات نخاعی هرمزگان به منظور ایجاد اشتغال و خودکفایی و خوداتکایی معلولین راه اندازی شده بازدید نمودند و از نزدیک با نحوه کار این مرکز و توانمندی های این افراد آشنا شدند.

كلمات كليدي:

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi