تاریخ انتشار:۲۶ دی ۱۳۹۹در ۱۱:۲۵ ب٫ظ کد خبر:21903

دکتر شعبانی:مهمترین محور و وجه مشترک همه ماتوسعه ایرانشهر باشد

💢دکتر شعبانی سرپرست معاونت استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر: ⏺️مهم ترین محور و وجه مشترک و اولویت همه ما، توسعه شهرستان باشد. با کار جمعی و بر محور منافع عمومی هم عهد شویم که به فکر توسعه شهرستان باشیم و در این مسیر حرکت کنیم ⏺️به گزارش ...

💢دکتر شعبانی سرپرست معاونت استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر:

⏺️مهم ترین محور و وجه مشترک و اولویت همه ما، توسعه شهرستان باشد. با کار جمعی و بر محور منافع عمومی هم عهد شویم که به فکر توسعه شهرستان باشیم و در این مسیر حرکت کنیم

⏺️به گزارش روابط عمومی : نخستین نشست هم اندیشی جوانان و بانوان با سرپرست معاونت استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر در محل سالن اجتماعات فرمانداری ویژه ایرانشهر برگزار گردید.

⏪فرماندار ویژه ایرانشهر در جلسه هم‌اندیشی جوانان این شهرستان گفت: جوانان و صاحبان ایده های مبتکرانه با استفاده از ایده های بکر و نو در راستای توسعه، عمران و آبادانی ایرانشهر کمک کنند.

⏪علی شعبانی اظهار داشت: باعث خرسندی و خوشحالی است که در جمع شما جوانان هستم. انشالله با هم اندیشی و همکاری و همفکری و همراهی جهت حل مشکلات شهرستان گام برداریم، چون جوانان موتور متحرک و سرمایه‌های هر جامعه هستند.
⏪وی پویایی، تلاش، تحرک، ریسک پذیری و همت والا را از ویژگی های جوانان عنوان کرد و گفت: هر جای کشور جوانان حضور پیدا کرده اند، موفقیت، امید و سربلندی حاصل آن بوده است.

⏪وی تصریح کرد: بدون حضور جوانان، انگیزه برای زندگی کردن و تلاش وجود ندارد. تلاش جوانان برای دستیابی به آرزوها و آرمان‌هاست که کاروان زندگی را به حرکت در می آورد. در هر جامعه ای که جوانان وارد عرصه ها بشوند اعم از فرهنگی، اقتصادی ،اجتماعی و سیاسی، آموزشی و هنری و … این حوزه ها به صورت جوشان و پویا و مستمر به سمت بالندگی پیش می‌رود و تعالی می یابد و تکامل و ترقی پیدا می کند.

⏪فرماندار ویژه ایرانشهر گفت: انشاءالله به دنبال این جلسه مهم و با انرژی، جلسات بعدی با شکوه تر و به شکل کارگروه‌های تخصصی تشکیل خواهد شد.

⏪ شعبانی گفت نخستین جلسه با جوانان را نشست میثاق جمعی تلقی می کنیم. با هم دیگر متعهد می شویم که آمال و آرزوهای خود را در چهارچوب میهن‌ مان و کشورمان ترسیم کنیم و بر محور قانونمندی و توانمندی ها و شکوفایی ظرفیت های موجود گام برداریم.

⏪وی بیان کرد: همه مقید باشیم که مبنای گفتمان و صحبت ها و نقدها و طرح ها و نظرات مان، خرد ورزی، منطق، عقلانیت، ضابطه و قانون باشد و بر محور همکاری در چارچوب اصل : «با هم و برای هم» کار کنیم. اگر رویکردمان تمامیت خواهی و انگیزه های فردی باشد، مطمئنا برنامه های مان دوام نخواهد آورد و در کوتاه مدت خاموش می شود و اهداف قابل پیگیری نیست.

⏪فرماندار ویژه ایرانشهر اظهار داشت: مهم ترین محور و وجه مشترک و اولویت همه ما، توسعه شهرستان باشد. با کار جمعی و بر محور منافع عمومی هم عهد شویم که به فکر توسعه شهرستان باشیم و در این مسیر حرکت کنیم .

⏪شعبانی افزود: قهر و تند مزاجی و بی اخلاقی و رها کردن و بی‌انگیزگی و دلسردی را باید کنار بگذاریم و مصرانه به سمت توسعه شهرستان ایرانشهر حرکت کنیم.

⏪سرپرست معاونت استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر گفت: سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی شهرستان اصلی ترین موضوع و هدف ما است. اگر قرار است ایرانشهر به عنوان مرکز جغرافیایی و فرهنگی بلوچستان نقش آفرینی کند و خدمات فکری و علمی و اقتصادی به عنوان مرکز به شهرستان های پیرامون ارایه دهد، باید تمام توان خود را صرف جذب سرمایه و سرمایه‌گذاری بکنیم. شاکله اصلی توسعه شهرستان سرمایه‌گذاری است و می‌توان بر مبنای سرمایه‌گذاری، پایه های دیگر را بنا گذاشت.

⏪وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت موضوع گفتمان‌سازی اشاره کرد و بیان داشت: گفتمان سازی خیلی مهم است که ما بدانیم از ایرانشهر چه می‌خواهیم. باید برای ایرانشهر گفتمان سازی کنیم. گفتمان توسعه ایرانشهر با یک دال مرکزی قوی مثلا عدالت، صنعت، اقتصاد و فرهنگ و…که بتوان سایر مولفه ها و دال ها را بر محور آن تعریف کرد و شناساند. گفتمان سازی با جهت دهی به اهداف و برنامه های اقتصادی و اجتماعی و توسعه شهرستان کمک می کند تا شهرستان از فضای مسموم و آشفته خارج شود. قطعاً در فضای آشفته و مسموم گفتمان فایده‌ای ندارد، مشکلی حل نمی شود و سخن حق قطعا شنیده نمیشود. در فضای گفتگو و فضای آرام، می توان نظرات و موضوعات را شنید و راهکارهایی برای حل مشکلات یافت. پس بیایید در این راستا گام برداریم.

⏪وی گفت: در جلسات بعدی، با تشکیل کارگروه‌های تخصصی، از مسئولین مربوطه دعوت می کنیم تا در فضایی سالم و تخصصی، هم مشکلات را بررسی کنیم، هم طرح ها و ایده ها و برنامه ها را و هم مسوولان پاسخگوی دغدغه‌ها و مشکلات شما جوانان باشند.

لازم به ذکر است در این نشست، بیش از بیست و پنج نفر از جوانان، دیدگاه ها و نظرات و مسایل و مشکلات شهرستان را در زمینه های مختلف اقتصادی، سوخت، آرد و نان، گاز، اشتغال جوانان، مشکلات مدیریتی شهرستان، مسایل فرهنگی و هنری، امنیت، فضای مجازی، ورزشی، ارتباط مردم و مسوولان، گرانی ها و عدم نظارت، حقوق شهروندی، کتابخانه، معضلات اجتماعی، سازمان های مردم نهاد، سینما، دانشگاه فرهنگیان و… بیان کردند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi