تاریخ انتشار:29 دی 1400در 11:54 ب.ظ کد خبر:23665

تودیع ومعارفه مدیرکل مالیاتی کرمان برگزارشد

◀️رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور:  شفافیت اقتصادی، زمینه ساز جلوگیری از فرار مالیاتی رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان، شفافیت فعالیت های اقتصادی را از مهمترین برنامه های نظام مالیاتی و زمینه ساز جلوگیری از فرار ...

◀️رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور:
  شفافیت اقتصادی، زمینه ساز جلوگیری از فرار مالیاتی

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان، شفافیت فعالیت های اقتصادی را از مهمترین برنامه های نظام مالیاتی و زمینه ساز جلوگیری از فرار مالیاتی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان کرمان ، دکتر داود منظور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان ، با بیان اینکه شفافیت اقتصادی، زمینه ساز جلوگیری از فرار مالیاتی هست ، گفت : امیدوارم با تحولاتی که در نظام مالیاتی دنبال می‌شود مانند هوشمندسازی نظام مالیاتی ، تمرکز بر پرونده‌های مهم، مقابله با فرار مالیاتی ، ساماندهی دستگاههای کارتخوان ، قانون پایانه های فروشگاهی و در عین حال حمایت از بخش های تولیدی واقعی و شناسنامه دار بتوان مالیات حقه و عادلانه را وصول کر د.

وی راه اندازی درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی را موجب افزایش رضایت مندی مودیان دانست و افزود : از سال گذشته مالیات نقل و انتقال املاک به دفاتر اسناد رسمی منتقل شده است تا در همان محل که سایر امور لازم انجام می پذیرد، مالیات متعلقه نیز پرداخت گردد.

دکتر منظور برون سپاری پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو به مراکز شماره گذاری نیروی انتظامی و پرداخت مالیات هنگام نقل و انتقال خودرو را  از دیگر برنامه های مهم سازمان امور مالیاتی کشور برشمرد و گفت : این طرح به صورت آزمایشی در استان سمنان اجرایی و پس از بررسی و تأیید طرح، در کل کشور اجرایی خواهد شد.

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور هدف از این برنامه ها و خدمات گسترده الکترونیک را کاهش مراجعات حضوری مردم به سازمان امور مالیاتی کشور عنوان کرد و اظهار داشت : برای افزایش رضایت مردم و کاهش هزینه ها و پیشگیری از هرگونه فساد سعی داریم خدمات مالیاتی لازم در پنجره واحد مالیاتی به آدرسmy.tax.gov.ir  پیاده سازی شود.

وی به افزایش سهم شهرداری ها در قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده مصوب خرداد ماه ۱۴۰۰ از ۳درصد به ۴ درصد اشاره کرد و افزود: مالیات بر ارزش افزوده، درآمدی پایدار برای شهرداری ها در جهت توسعه و عمران شهری محسوب می شود و مردم آثار پرداخت مالیات را در اجرای پروژه های بزرگ شهری از جمله پل ، روگذر و فضای سبز شهری به صورت ملموس درک و مشاهده می نمایند.

در ادامه این مراسم دکتر زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس ، گفت: بر کسی پوشیده نیست که تأمین درآمدهای کشور از منبع نفت نمی‌تواند پایدار باشد و به همین دلیل است که جایگزینی مالیات با درآمدهای آسیب‌پذیر نفتی، عقلانی‌ترین کار محسوب می‌شود و همت همگانی جامعه را طلب می‌کند.
وی از وجود فرارهای مالیاتی خرد و کلان در کشور انتقاد کرد و خواستار ایجاد توازن در سهمیه وصولی درآمدهای مالیاتی استان در سال آینده شد.

دکتر زاهدی به فعالیتهای شرکت های بزرگ صنعتی و معدنی در استان اشاره کرد و افزود : حساب های بانکی این شرکت ها باید به کرمان انتقال یابد تا مردم استان و امور مالیاتی از عواید آن بهره مند شوند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس ، دکتر منظور را از چهره های علمی و اقتصادی شاخص کشور برشمرد و برای وی در اجرای رسالت سنگین سامان دهی نظام مالیاتی آرزوی موفقیت کرد.

همچنین در این مراسم محمد سلمانی گزارشی از دوره مدیریت خود در اداره کل امور مالیاتی استان ارائه کرد.

در پایان رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور ضمن قدردانی از زحمات محمد سلمانی ، مدیر کل سابق امور مالیاتی کرمان، حمید زینل پور را به عنوان سرپرست جدید اداره کل امور مالیاتی این استان معرفی کرد.

 ادای احترام به مقام شامخ شهید حاج قاسم سلیمانی و دیدار صمیمی با همکاران امور مالیاتی استان از دیگر برنامه های سفر یک روزه رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور به کرمان بود.

بازدیدها: ۹۱

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi