تاریخ انتشار:۱۹ شهریور ۱۳۹۴در ۱۰:۳۱ ق٫ظ کد خبر:7120

فرماندار قلعه گنج تالاب جازموریان در معرض نابودی است

فرماندار قلعه گنج گفت: اهمیت تالاب جازموریان کمتر از دریاچه ارومیه نیست لذا دولتمردان برای نجات این تالاب تلاش کنند. به گزارش روابط عمومی فرمانداری قلعه گنج :وحدت عیدی در نشست شورای اداری شهرستان قلعه گنج با اشاره به خشکسالی و خشک شدن جازموریان افزود: اوایل ...

فرماندار قلعه گنج گفت: اهمیت تالاب جازموریان کمتر از دریاچه ارومیه نیست لذا دولتمردان برای نجات این تالاب تلاش کنند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری قلعه گنج :وحدت عیدی در نشست شورای اداری شهرستان قلعه گنج با اشاره به خشکسالی و خشک شدن جازموریان افزود: اوایل دهه هفتاد جازموریان زنده بود و این تالاب اکوسیستم منطقه را تنظیم می کرد و منبع تامین علوفه دام های کشور محسوب می شد.
وی بیان کرد: ۴۵ روستا این شهرستان در معرض تهدید شن های روان تالاب هستند.
فرماندار قلعه گنج گفت:حفظ و حراست از منابع طبیعی یکی از اولویت های دولت است و جایگاه ویژه ای برای ادامه حیات جامعه دارد.
وی تصریح کرد: تخریب منابع طبیعی نه تنها باعث فرسایش خاک می شود بلکه وجود ریزگردها را در منطقه دوچندان می کند که نتیجه این افزایش ریزگردها بروز و شیوع بیماری های متعدد است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان هم در این نشست گفت: کسانی که در منابع طبیعی کار می کنند سربازان و حافظان انفال هستند.
محمد حسن کردستانی افزود: دولت تدبیر و امید با تلاش مضاعف و برنامه ریزی در مسیر توسعه منابع طبیعی گام بر می دارد.
وی تصریح کرد: کل وسعت جنوب کرمان سه میلیون و ۸۵۸ هزار هکتار است که سه میلیون و ۶۶۵ هزار هکتار آن عرصه های منابع طبیعی است.
وی گفت: ۱۲ و نیم درصد منطقه را جنگل ها به وسعت ۴۸۳ هزار هکتار تشکیل داده است.
کردستانی ادامه داد این جنگل ها از نوع ایران تورانی و خلیج عمانی هستند و امیدواریم با همتی که دولت تدبیر و امید گذاشته وسعت این جنگل ها را افزایش دهیم.
همچنین در این نشست از خدمات محمود پرانداخته رییس سابق اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رودبار جنوب تقدیر و موسی امیری مارز به عنوان رییس جدید این اداره معرفی شد.
مرکز شهرستان قلعه گنج در ۴۳۰ کیلومتری جنوب کرمان است.

برچسب ها: تالاب ، جازموریان ، دریاچه ، ارومیه ، قلعه گنج Bookmark and Share X Share Stumble Upon Delicious Cloob Digg

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi