تاریخ انتشار:۰۲ آبان ۱۳۹۴در ۵:۱۶ ب٫ظ کد خبر:7775

عصبانیت غرب از شکل‌گیری ائتلاف حمایت از بشاراسد

آیت الله سلیمانی آیت الله سلیمانی مطرح کرد؛ عصبانیت غرب از شکل‌گیری ائتلاف حمایت از بشاراسد/ روابط تهران و مسکو می‎تواند در دنیا قدرتی بی‌بدیل را رقم بزند خبرگزاری رسا ـ نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: غرب که گمان می‌کرد بعد از برجام یک ...

IMAGE635726459962612319

آیت الله سلیمانی

آیت الله سلیمانی مطرح کرد؛
عصبانیت غرب از شکل‌گیری ائتلاف حمایت از بشاراسد/ روابط تهران و مسکو می‎تواند در دنیا قدرتی بی‌بدیل را رقم بزند خبرگزاری رسا ـ نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: غرب که گمان می‌کرد بعد از برجام یک تغییر عقیده در ایران به وجود خواهد آمد، از افزایش روابط تهران و مسکو در حمایت از بشاراسد نگران است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در زاهدان، آیت الله عباسعلی سلیمانی، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته زاهدان، گفت: در شرایط کنونی شاهد حملات روسیه به تکفیری‌ها هستیم و روسیه به دنبال درخواست سوریه تا به حال بیش از هفتصد هدف را در مواضع تکفیری ها منهدم کرده است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ادامه داد: گروه‌های تکفیری به ویژه داعش با همکاری آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، ترکیه، عربستان و قطر توانستند در عراق بخش‌های نفت‌خیز این کشور را بگیرند و بفروشند تا بالغ بر هفتصد میلیارد دلار ذخایر ارزی داشته باشند.

آیت الله سلیمانی ائتلاف ضدسوری را شکست‌خورده دانست و بیان کرد: اکنون با همکاری روسیه، ایران، عراق و سوریه کار برای اتحاد این هفت کشور ضدسوری سخت شده و این ائتلاف چهارگانه موفق تر بوده است گفته می‌شود که چین نیز به این ائتلاف اضافه خواهد شد.

وی افزود: در چنین شرایطی آنچه حائز اهمیت بوده، عصبانیت غرب است، آنان که با شعار مبارزه با تروریسم به کشورهای جهان حمله می‌کنند، اگر ائتلافی بر ضد تروریست هم صورت می‌گیرد نباید عصبانی شوند.

امام جمعه زاهدان عنوان کرد: تلاش برای تثبیت بشار اسد چیز جدیدی نیست، در گذشته هم ایران و روسیه توافق داشتند که اسد را نگه دارند ولی چرا این بار غرب این قدر نگران و عصبانی است؟ نگرانی غرب از افزایش روابط تهران و مسکو است که می تواند نه در منطقه بلکه در کل دنیا قدرتی بی بدیل باشد.

وی به پنج نکته درباره ائتلاف حمایت از بشار اسد اشاره کرد و اظهار داشت: اولا غرب گمان می‌کرد که بعد از برجام یک تغییر عقیده در ایران به وجود خواهد آمد و ایران با غرب هم‌پیمان خواهد شد، جان کری حدود یک ماه پیش گفته بود ما سیاست تهدیدی را امتحان کردیم ولی اثر نداشت، حال ما ایران را وادار به مذاکره کردیم تا راه نفوذی برای خود در ایران پیدا کنیم، این در حالی بود که با هوشیاری رهبری و تذکرات ایشان چنین اتفاقی رخ نداد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: ثانیا این روسیه است که به کمک ایران آمده نه اینکه ایران به کمک روسیه رفته باشد، ایران به دلیل برانگیخته شدن حساسیت‌های منطقه، مداخله نظامی در سوریه را به صلاح نمی‌دانست ولی با ورود روسیه کار برای ایران در این زمینه آسان شد.

وی اضافه کرد: ثالثا غرب می‌داند این ائتلاف عملیاتی است نه شعاری و می‌بیند در همین مدت کوتاه هفتصد هدف با نشانه‌گیری دقیق منهدم شده و این ائتلاف سببرسوایی غرب شده است.

آیت الله سلیمانی ابراز داشت: رابعا غرب، تروریست‌ها را به دو دسته تقسیم کرده بود، گروهی که مطیع غرب هستند و گروهی که ساز مخالف غرب را می زدند اما این ائتلاف با تمام تروریست‌ها مقابله می‌کند.

وی تصریح کرد: خامسا این ائتلاف کاملا مردمی است، اگر جایی در سوریه مورد هدف قرار می‌گیرد با خواست خود مردم است و عزیزان سوری و عراقی خود برای نجات خودشان اقدام می‌کنند.

امام جمعه زاهدان افزود: امیدواریم این ائتلاف تداوم داشته باشد و امنیت سوریه و عراق برای این دو کشور به دست آید

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi