تاریخ انتشار:۰۶ مرداد ۱۳۹۶در ۵:۳۷ ب٫ظ کد خبر:15510

افتتاح مرکزآموزش فنی و حرفه ای خواهران بندرعباس

مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران بندرعباس امروز با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و استاندار محترم و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران ...

مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران بندرعباس امروز با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و استاندار محترم و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استان با زیربنای ۹۲۰ متر مربع به بهره برداری رسید.
این مرکز بر اساس ماده ۲۷ قانون الحاق تنظیم بخشی از مقررات مالی به موسسه خیریه بیماران خاص با هدف ارائه آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای واگذار شد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان صبح جمعه در مراسم افتتاح مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران بندرعباس بیان داشت: یکی از برنامه های موفق اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان آموزش در جهت توانمندسازی بیماران خاص بوده که برای نخستین بار با هدف توانمندسازی بیماران خاص و خانواده هایشان با همکاری خیرین در دفتر موسسه خیریه ابوریحان(بیمارستان شهید محمدی) بندرعباس آغاز شد .
وی خاطرنشان کرد: این آموزش ها درابتدا در رشته کیف دوز چرمی و پرورش قارج آغاز و بتدریج به سایر رشته های خیاطی و صنایع دستی گسترش یافت. در حقیقت هدف از آموزش ، اشتغال بیماران خاص و خانواده آنان بوده و یکی از نکات حایز اهمیت آن که بدنبال آموزش و اشتغال ، این افراد علاوه بر کسب درامد ، بدلیل تاثیرات مثبت روانی ناشی از کار و فعالیت نیاز آنها به داروهای تزریقی نیز کاهش یافت.
مهندس اسماء کریمی اظهارداشت: با توسعه این آموزشها و فعالیت موسسات خیریه نهایتا بیماران خاص توانستند به تولید انبوه انواع لباسهای صنعتی و کار ، هدایای اداری و چرمی و… برسند و در حال حاضر کلیه سفارشات انواع البسه بیمارستانها ، کیف سلامت ، بالش چرم بیمارستانها و لباس کار پالایشگاه و بسیاری شرکتهای دیگر توسط کارگاه توانمندی رشمون ( بیماران خاص ) انجام می گیرد.
وی افزود: این مرکز با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد ریال توسط موسسه بیماران خاص و حمایت خیرین در۶ کارگاه طراحی و دوخت ،صنایع دستی ،زیورآلات ،چرم ،گوهر تراش و صدف ،کامپیوتر ،صنایع دستی بومی و محلی تجهیز گردید و حرفه های صدف ساز،تیکه دوزی ،چاپ سیلک ،رایانه در حرفه های مهندسی سازه ،مهندسی معماری ،برنامه نویسی ، گرافیک ،انواع دوختهای سنتی منطقه را برای بیماران تالاسمی ،هموفیلی ،سرطان بزرگسال ،دیالیزی و زنان سرپرست خانوار آموزش می دهد.
خانم قاسمی مدیر عامل موسسه خیریه بیماران خاص استان در ادامه گفت : پیش بینی می شود این مرکز سالانه ۱۵۰ نفر اشتغال ایجاد کند. آموزش ها برای بیماران خاص رایگان و برای عموم نیز با هزینه مصوب اداره کل آموزش فنی و حرفه ای ارائه می شود.
وی تصریح کرد : برای اولین بار در کشور آموزش ها ی فنی و حرفه ای در حوزه بیماران خاص و در بیمارستان ارایه گردید و این اولین کارگاه توانمندی بیماران خاص جهت آموزش و اشتغال و توانمندی این گروه هدف است. و این الگو قابل تعمیم در سراسر کشور می باشد.
در ادامه دکتر ربیعی و هیات همراه از نمایشگاه توانمندی آموزشگاههای آزاد و مراکز فنی و حرفه ای نیز بازدید کردند .این نمایشگاه با ۲۳ غرفه به مناسبت بزرگداشت هفته مهارت و ۶ مرداد روز ملی آموزش های فنی و حرفه ای برپا شد.

انتهای پیام/آزادکویک

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi