تاریخ انتشار:04 خرداد 1395در 1:12 ب.ظ کد خبر:10177

حضور سفیر اتریش .وزیر اقتصاد ورییس اتاق بازرگانی کشور اتریش در بم

صبح امروز١٣٩۵/٠٣/٠۴ سفیر کشور اتریش و وزیر اقتصاد این کشور به همراهی هیئتی اقتصادی از ایالت کرنتن این کشور به شهر بم سفر کردند صبح امروز سفیر کشور اتریش و وزیر اقتصاد این کشور به همراهی هیئتی اقتصادی از ایالت کرنتن این کشور به شهر بم ...

صبح امروز١٣٩۵/٠٣/٠۴ سفیر کشور اتریش و وزیر اقتصاد این کشور به همراهی هیئتی اقتصادی از ایالت کرنتن این کشور به شهر بم سفر کردند

صبح امروز سفیر کشور اتریش و وزیر اقتصاد این کشور به همراهی هیئتی اقتصادی از ایالت کرنتن این کشور به شهر بم سفر کردند تا در زمینه های بازیافت، گردشگری و منابع آب همکاری های اقتصادی با این شهرستان داشته باشند.

بنگر سفیر کشور اتریش گفت: ما به قصد و هدف ما همکاری اقتصادی به استان کرمان آمدیم و دیروز به دیدار استاندار، معاون استاندار و مسئولین اتاق بازرگانی ایتان کرمان رفتیم.

وی افزود: از دیدن بم خصوصا مشاهده بازسازی ارگ قدیم و نخلستانی که از آن بازدید کردیم کاملا تحت تاثیر قرار گرفتیم.

سفیر اتریش در ادامه گفت: ضمن تشکر از دعوت مسئولین استان و شهر بم باید بگویم که ما کاملا هدفمند به این استان و شهر بم سفر کرده ایم تا هم ارتباطاتی که وجود داشته است را تقویت کنیم و هم اینکه با شما همکاری اقتصادی داشته باشیم در صورتی که دو طرف برای اینگونه همکاری ها تمایل داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در هیئت ما کارشناسانی حضور دارند که تخصص و فعالیت های اقتصادی آنها در مدیریت منابع آب هست با توجه به اینکه بحث آب یک فاکتور حیاتی است، این مساله می تواند یکی از حوزه های همکاری ما و شما باشد و همچنین کارشناسانی که در حوزه انرژی های سبز فعالیت می کنند از دیگر اعضای این هیئت هستند که این هم می تواند به نظرم یک مولفه خیلی مهم جهت توسعه انرژی های سبز و تجدید پذیر در استان و شهرستان بم باشد.

بنگر ابراز داشت: حوزه ی دیگری که اتریش تمایل به همکاری با شما دارد، در زمینه بازیافت پلاستیک است و اتریش این تمایل را دارد که در این زمینه نیز با شما همکاری کند و مشخصا پیشنهاد خرید مواد پلاستیکی زائد که قابلیت بازیافت را دارند را ارائه می کنیم.

وی گفت: نکته ای دیگر که از جمله اهداف سفر ما هست و برای شما مورد علاقه باشد، ظرفیت گردشگری است و ایالت کرنتن تجربه ی خوبی در این زمینه دارد و در این زمینه و آموزش خدمات گردشگری با همدیگر رابطه داشته باشیم و متقابلا یکدیگر را در حوزه گردشگری تقویت کنیم.

وی در پایان گفت: من شهر بم را با یک ذوق و شوقی که شما نمی توانید تصور کنید ترک می کنم و قطع به یقین حامل این پیام و قدرتی که شما در بازسازی با این سرعت داشتید هستم و همچنین سفیر بم برای گردشگری آن خواهم بود./

عکس و گزارش :photo_2016-05-24_17-38-03 photo_2016-05-24_17-38-11محمدحسین درج

بازدیدها: ۳۹

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi