تاریخ انتشار:۲۵ خرداد ۱۳۹۵در ۷:۳۰ ق٫ظ کد خبر:10483

آیت‌الله سیستانی:فتوا علیه بیگانگان صادر کردم، نه علیه اهل تسنن!

آیت‌الله سید علی سیستانی تأکید کرد که وی فتوای دفاع از عراق را در برابر بیگانگان و نه علیه اهل تسنن این کشور صادر کرده بود. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه العربیه، آیت‌الله سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان خطاب به عراقی‌ها گفت: شما ...

آیت‌الله سید علی سیستانی تأکید کرد که وی فتوای دفاع از عراق را در برابر بیگانگان و نه علیه اهل تسنن این کشور صادر کرده بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه العربیه، آیت‌الله سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان خطاب به عراقی‌ها گفت: شما باید به برادران آواره خود از شهرهای موصل، رمادی، صلاح‌الدین و دیگر مناطق کمک کرده و برای آن‌ها سرپناه و پول و غذا فراهم آورید بدون اینکه از آن‌ها بپرسید شیعه یا سنی هستند. شیعه و سنی و مسیحیان و دیگر مذاهب همه ساکنان عراق هستند و از صدها و هزاران سال پیش به صورت یکسان در عراق زندگی می‌کنند.

وی افزود: زمانی که داعش و هم‌پیمانانش به شهرهای عراق حمله کردند، کشتند و فساد را گسترش دادند، من فتوای واجب بودن دفاع از جان و مقدسات را به عنوان یک واجب کفایی علیه بیگانگان و نه علیه اهل تسنن صادر کردم. اکنون شما زمانی که در رمادی و دیگر شهرها می‌جنگید از برادرانتان دفاع می‌کنید تا آن‌ها از شر داعش خلاص شوند. شما فاتح نیستید بلکه روح و جانتان را می‌دهید تا از برادرانتان علیه دشمنان دفاع کنید.

آیت‌الله سیستانی تصریح کرد: در طول بیش از ۱۰ سال آیا یک کلمه توهین به برادران سنی‌مان از ما شنیده‌اید آن گاه که فتنه و انفجار و ذبح در بسیاری از مناطق شیعی‌نشینی رخ داد؟ حتی زمانی که انفجار در حرمین امامین عسگریین (ع) رخ داد از من خواستند فتوا بدهم اما من گفتم با اهل تسنن حتی اگر شهرهای شیعی‌نشین را به طور کامل ویران کنند نجنگید. اخلاق ائمه خود را به یاد بیاورید. به یاد بیاورید که ائمه شما با تمامی کسانی که به آن‌ها توهین می‌کردند چگونه رفتار می‌نمودند. ببینید آن‌ها چگونه جواب بدی را با خوبی می‌دادند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi