تاریخ انتشار:26 مرداد 1395در 1:07 ب.ظ کد خبر:11292

سرمایه گذاری یک محصول دانش بنیان در پارک هرمزگان

سرمایه گذاری یک محصول دانش بنیان در پارک هرمزگان رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان از برگزاری نشست مشترک پارک علم و فناوری هرمزگان با سرمایه گذار برای فروش محصول تولید شده یک شرکت دانش بنیان خبر داد. به گزارش مکران از بندرعباس، علی فتی افزود: با ...

سرمایه گذاری یک محصول دانش بنیان در پارک هرمزگان

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان از برگزاری نشست مشترک پارک علم و فناوری هرمزگان با سرمایه گذار برای فروش محصول تولید شده یک شرکت دانش بنیان خبر داد.

به گزارش مکران از بندرعباس، علی فتی افزود: با ورود سرمایه گذاران در این بخش می توان تحولی در ایجاد اشتغال جوانان ساحل نشین ایجاد کرد.

وی در این نشست با بیان اینکه شرکت دانش بنیان زیست دریا پروران آناهیتا با تکیه بر ظرفیت دریا اقدام به تولید محصولات پلیمیری و کودی بر پایه جلبک کرده است ادامه داد : محصول نهایی آن در صنایع مختلف و حوزه کشاورزی کاربرد بالایی دارد.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان به قابلیت های این محصول اشاره کرد و بیان داشت: این محصول با توجه به مشکلات کم آبی کشور و خشکسالی های پیاپی با آب شور پرورش داده و تولید می شود که علاوه بر اشتغال زایی به حفظ محیط زیست نیز کمک شایانی خواهد کرد.

وی همچنین به ارزش ریالی بالای این محصول اشاره کرد و گفت: از هر هکتار مزرعه کشت جلبک حدود ۲ تن آگار قابل استخراج و استحصال می باشد که با قیمت هر کیلوگرم بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان در بازار به فروش می رسد.

فتی تصریح کرد : دریا ظرفیت بالایی را برای مناطق ساحلی بوجود آورده که کمتر از آن استفاده می شود. در این مسیر یک شرکت دانش بنیان با تحقیقات متعددی که انجام داده به این نتیجه رسیده که با استفاده از این ظرفیت می توان دریا را به مرکز اشتغال زنان و مردان جوان جویای کارتبدیل کرد.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان بیان داشت: مدت زمان کشت محصول از ابتدا تا زمان برداشت شش ماه به طول خواهد انجامید که در هر هکتار ۶۰ تا ۹۰ تن ماده تر جلبکی ظرفیت تولید خواهد داشت.

آزاد کویک

بازدیدها: ۱۹

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi