تاریخ انتشار:۰۲ شهریور ۱۳۹۵در ۷:۳۸ ق٫ظ کد خبر:11365

مدیر جهد کشاورزی جیرفت:ضرورت کشت محصولات جایگزین سیب زمینی و پیاز در جیرفت

مدیر جهاد کشاورزی جیرفت تأکید کرد ضرورت کشت محصولات جایگزین سیب‎زمینی و پیاز در جیرفت مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت گفت: کاهش سطح زیر کشت سیب‎زمینی و پیاز و ورود به کشت محصولات جایگزین در دستور کار تولیدکنندگان قرار گیرد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی جنوب ...

مدیر جهاد کشاورزی جیرفت تأکید کرد

ضرورت کشت محصولات جایگزین سیب‎زمینی و پیاز در جیرفت

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت گفت: کاهش سطح زیر کشت سیب‎زمینی و پیاز و ورود به کشت محصولات جایگزین در دستور کار تولیدکنندگان قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، مهندس علی سالاری در نشست با خبرنگاران پیشرو در منطقه دلفارد اظهار داشت: شهرستان جیرفت یکی از قطب‎های مهم تولید محصولات سبزی و صیفی در سطح کشور است.

وی مبنای اکثر مبادلات تجاری در این شهرستان را اقتصاد کشاورزی دانست و بیان داشت: در سال‎های اخیر بخش کشاورزی که اقتصاد پایه شهرستان است، تحت تأثیر خشکسالی‎های متمادی و نوسانات قیمت قرار گرفته است.

سالاری با تأکید براینکه برای خروج از این بحران‎ها توجه جدی به اصلاح الگوی کشت از ضروریات اجتناب‎ناپذیر است، تصریح کرد: بر همین اساس این مقوله مهم در دستور کار مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت قرار گرفته است.

وی افزود: در همین راستا جلسه‎های متعددی با تولیدکنندگان محصولات کشاورزی به ویژه در بخش تولید سیب‎زمینی و پیاز برگزار و بر ضرورت امر اصلاح الگوی کشت با محوریت بهره‎وری بیشتر از آب وکاهش سطح زیر کشت این محصولات تأکید شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت ادامه داد: از تمام تولیدکنندگان محصولات سیب‎زمینی و پیاز درخواست می‎شود با توجه به تولید مازاد این دو محصول در سطح کشور حتماً قبل از آغاز عملیات کاشت در سال جاری با کارشناسان مستقر در مراکز جهاد کشاورزی مشورت کنند.

سالاری عنوان کرد: همچنین توصیه می‌شود، کاهش سطح زیر کشت سیب‎زمینی و پیاز و ورود به کشت محصولات جایگزین به منظور تنوع‎بخشی بیشتر به الگوی کشت فعلی در دستور کار تولیدکنندگان قرار گیرد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi