تاریخ انتشار:۱۵ شهریور ۱۳۹۵در ۱:۲۹ ب٫ظ کد خبر:11560

عرضه کنندگان کالای خارجی نسبت به اخذ گواهی فعالیت اقدام نمایند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با اشاره به دستورالعمل جدید ابلاغ شده در خصوص نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان، توزیع کنندگان، دفاتر و شعب شرکتهای خارجی عرضه کننده کالاهای سرمایه ای اظهار داشت: برای پذیرش نمایندگی انحصاری برندهای جهانی، مانعی وجود ندارد. به گزاش ...

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با اشاره به دستورالعمل جدید ابلاغ شده در خصوص نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان، توزیع کنندگان، دفاتر و شعب شرکتهای خارجی عرضه کننده کالاهای سرمایه ای اظهار داشت: برای پذیرش نمایندگی انحصاری برندهای جهانی، مانعی وجود ندارد.

به گزاش مکران از بندرعباس، خلیل قاسمی افزود: نمایندگان و توزیع کنندگان می بایست پس از تکمیل پرونده و بررسی آن توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام نمایند.

وی ادامه داد: دستورالعمل ساماندهی فعالیت نمایندگی‌های رسمی شرکت‌های خارجی عرضه کننده کالا و خدمات خارجی سرمایه ای در کشور تدوین شده که براساس آن شرکت‌ها می‌توانند در ایران نماینده رسمی فروش داشته باشند.
قاسمی با اشاره به اهمیت صدور این گواهی اظهار داشت: کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که به نحوی وارده کننده و عرضه کننده کالا و خدمات خارجی می باشند؛ موظفند، به منظور اخذ گواهی فعالیت با ارائه قرارداد فی ما بین با شرکت خارجی و دیگر مدارک لازم به سامانه مرکز امور اصناف و بازرگانان ایران به نشانی www.gatc.ir مراجعه نمایند.
وی در پایان افزود: شرکت‌ها و نمایندگی های شرکت‌های خارجی که نسبت به اخذ گواهی لازم اقدام نکنند کالاهای عرضه شده توسط آنها مشمول مجازات‌های قانون تعزیرات حکومتی و قوانین مربوط به مبارزه با قاچاق کالا و ارز گردیده و متخلف محسوب می شوند و آنان، به مراجع ذیصلاح معرفی می گردند.
شایان ذکر است علاقه‌مندان برای ثبت نمایندگی کالا و یا محصول، می توانند دستور العمل مذکور را با مراجعه به پرتال سازمان صنعت، معدن و تجات هرمزگان به نشانی http://hor.mimt.gov.ir دریافت نمایند.
انتهای پیام/
آزادکویک

بازدیدها: ۲۸

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi