تاریخ انتشار:۲۹ شهریور ۱۳۹۵در ۲:۵۰ ب٫ظ کد خبر:11913

نقیصه واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی باید برطرف شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه هرمزگان با ابراز نارضایتی از روند واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی، خواستار رفع نقیصه واگذاری پروژه های دولتی در هرمزگان به بخش خصوصی شد. به گزارش مکران از بندرعباس، صالح دریانورد در دهمین جلسه ستاد راهبری و مدیریت ...

رئیس سازمان برنامه و بودجه هرمزگان با ابراز نارضایتی از روند واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی، خواستار رفع نقیصه واگذاری پروژه های دولتی در هرمزگان به بخش خصوصی شد.

به گزارش مکران از بندرعباس، صالح دریانورد در دهمین جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی هرمزگان با ابزار گلایه از روند واگذاری پروژه های عمرانی دولتی به بخش خصوصی در استان بیان داشت: علیرغم اینکه دستگاه جهاددانشگاهی را به عنوان دستگاه همراه و مشاور انتخاب کرده ایم ولی هنوز دستگاه های اجرایی استان اقدامی برای تهیه طرح توجیهی واگذاری پروژه های نیمه تمام نکرده اند.

وی عنوان کرد: ۱۳۷ پروژه عمرانی جدید، نیمه تمام و اماده بهره برداری با نیاز اعتبار چهارهزار و ۵۰۰میلیارد ریال شناسایی و جهت واگذاری تصویب شد که پس از تجدید نظر تعداد ۸۳ پروژه به عنوان پروژه های قابل واگذاری در سال ۹۵ معرفی شد.

دریانورد اظهارداشت: از تعداد ۸۳ پروژه معرفی شده تنها ۱۶ پروژه تدوین گزارش واگذاری ان تهیه و برای شش پروژه تشکیل کارگروه واگذاری انجام شده و فراخوان ۱۲ پروژه جهت واگذاری به بخش خصوصی از طریق روزنامه ها انجام شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه هرمزگان خاطرنشان کرد: علیرغم الزام دستورالعمل مکاتبه با دستگاه های اجرایی جهت اعلام پروژه های قابل واگذاری و غیرقابل واگذاری متاسفانه به غیر از چهار دستگاه از هیچ دستگاهی پاسخی دریافت نشد.

وی عنوان کرد: طبق اعلام سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از ۴۹۶ پروژه واگذار شده در کشور ۱۵۷ پروژه ملی و ۳۳۹ پروژه استانی بوده است و چهارهزار و ۵۰۹ پروژه می و استانی در آستانه واگذاری قرار دارد.
انتهای پیام/
آزادکویک

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi