تاریخ انتشار:03 مهر 1395در 6:22 ب.ظ کد خبر:12109

حمایت از دولت را وظیفه خود می دانیم

رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حمایت از دولت را وظیفه ی خود می دانیم، گفت: آموزش و پرورش هرمزگان در دوره جدید روند رو به رشد و تحول آفرین دارد که این امر قطعا مورد توجه و حمایت ...

رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حمایت از دولت را وظیفه ی خود می دانیم، گفت: آموزش و پرورش هرمزگان در دوره جدید روند رو به رشد و تحول آفرین دارد که این امر قطعا مورد توجه و حمایت نمایندگان استان خواهد بود.

به گزارش مکران از بندرعباس، حسین هاشمی تختی در مراسم بازگشایی مدارس در هنرستان شهید رجایی بندرعباس اظهار کرد: تعلیم و تربیت و موضوع آموزش و پرورش مهم‌ترین نیاز برای رشد جامعه است و اگر خواهان سعادت نسل آینده و رشد و توسعه همه‌جانبه کشور هستیم، باید به موضوع آموزش و پرورش نگاه ویژه داشته باشیم.

وی با بیان این که در همه کشورهای توسعه یافته جهان مسئله آموزش و پرورش در اولویت نخست قرار دارد، افزود: رشد و پیشرفت هر جامعه از آموزش و پرورش مطلوب می‌گذرد و ما باید در سیاست‌های کلان کشور به موضوع آموزش و پرورش توجه هر چه بیشتری داشته باشیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع معیشت معلمان و ایجاد فراغت ذهنی در میان آنان برای انجام مطلوب تربیت نسل آینده یک موضوع اساسی است که ما به عنوان نمایندگان ملت در مجلس آماده‌ایم تا این مطالبات را در قالب برنامه ششم توسعه کشور پیگیری کنیم.

وی از آموزش و پرورش هرمزگان خواست تا در برنامه‌ریزی برای افزایش رشته‌های جدید در هنرستان‌های کار و دانش به موضوع مهارت آموزش توجه ویژه داشته باشند و اولویت‌ها و نیازهای استان را در این زمینه در نظر بگیرند.

نماینده مردم بندرعباس خاطرنشان کرد: وزارت آموزش و پرورش مجموعه بزرگی است که هر تصمیم‌گیری کلانی در آن بر همه بخش‌های جامعه تأثیر می‌گذارد و لذا باید هر تصمیم‌گیری کلانی در این وزارتخانه با دقت و با انجام کار کارشناسی و مشورت با معلمان و مربیان صورت گیرد.

وی ادامه داد: مجمع نمایندگان استان موضوع استیضاح وزیر آموزش و پرورش را به صلاح نمی داند و معتقد است که باید آموزش و پرورش را برای برون رفت از مشکلات حمایت کرد.

هاشمی تختی عنوان کرد: هر چقدر که در حوزه آموزش و پرورش هزینه کنیم، کم است و لذا باید دولت در توزیع اعتبارات در میان وزارتخانه‌های مختلف، هر ساله سهم آموزش و پرورش را افزایش دهد.

وی تأکید کرد: آموزش و پرورش استان هرمزگان دارای استعدادهای ارزنده بسیاری است که توجه به آنها می‌تواند رشد این حوزه را در سطح کشور بدنبال داشته باشد.

انتهای پیام/

آزادکویک

 

بازدیدها: ۱۹

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi