تاریخ انتشار:۰۴ مهر ۱۳۹۵در ۵:۰۰ ب٫ظ کد خبر:12125

راه اندازی رشته تحصیلی تکثیر و پرورش  میگو در شهر سوزا قشم

رئیس اداره شیلات شهرستان قشم از راه اندازی رشته تحصیلی تکثیر و پرورش میگو در شهر سوزا قشم به پیشنهاد شیلات و با همکاری آموزش و پرورش بخش شهاب خبر داد. به گزارش مکران از بندرعباس، محمد پرورش با بیان اینکه راه اندازی این رشته تحصیلی ...

رئیس اداره شیلات شهرستان قشم از راه اندازی رشته تحصیلی تکثیر و پرورش میگو در شهر سوزا قشم به پیشنهاد شیلات و با همکاری آموزش و پرورش بخش شهاب خبر داد.

به گزارش مکران از بندرعباس، محمد پرورش با بیان اینکه راه اندازی این رشته تحصیلی در راستای منویات مقام معظم رهبری پیرامون اقتصاد مقاومتی بوده است گفت:بدون شک حضور این رشته در بین رشته های تحصیلی برای دانش آموزان منطقه ایجاد فرصت شغلی مناسب و ارتقای دانش تخصصی بومیان در این زمینه را به دنبال خواهد داشت.

وی گفت : با توجه به اینکه قشم یکی از قطب های مهم تکثیر و پرورش میگو در استان و کشور است گفت: بدون شک با آمدن این رشته تحصیلی در شهرستان قشم و همچنین وجود بازار فعالیت و عرصه اقتصادی برای آن گام مهمی برای توسعه صنعت میگو و همچنین ارتقای وضعیت اقتصادی و شغلی جوانان منطقه خواهد بود.

پرورش در ادامه ضمن تبریک سال تحصیلی جدید گفت:خوشبختانه وجود زیر ساخت های این رشته،حضور فعالان عرصه تکثیرو  پروش میگو و وجود بسترهای آموزشی مناسب امکان ادامه این رشته تحصیلی تا مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را برای علاقمندان به این رشته فراهم کرده است.

رئیس اداره شیلات شهرستان قشم اظهار داشت:خوشبختانه در سال تحصیلی جدید حدود ۲۰ دانش آموز به این رشته تحصیلی جذب شده اند.

انتهای پیام/

آزادکویک

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi