تاریخ انتشار:۰۷ مهر ۱۳۹۵در ۱:۲۹ ب٫ظ کد خبر:12261

اجرای عملیات ایمن‌سازی  ترافیکی در مدارس بندرعباس

بمناسبت بازگشایی مدارس  عملیات اجرایی مدارس حاشیه معابر  سطح شهر در راستای اجرای طرح ایمن سازی به اتمام رسید. مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس با اشاره به مزایای اجرایی شدن طرح ایمن سازی مدارس گفت: این طرح با هدف بهبود وضعیت ایمنی ...

بمناسبت بازگشایی مدارس  عملیات اجرایی مدارس حاشیه معابر  سطح شهر در راستای اجرای طرح ایمن سازی به اتمام رسید.

مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس با اشاره به مزایای اجرایی شدن طرح ایمن سازی مدارس گفت: این طرح با هدف بهبود وضعیت ایمنی عبور و مرور، کاهش سرعت و آرام سازی ترافیک و همچنین پیشگیری از وقوع تصادفات دانش آموزان عملیاتی گردید.

به گزاش مکران از بندرعباس؛ محمدرضاکهوری با اشاره به نیازسنجی های صورت گرفته در راستای ایمن سازی مدارس اظهار داشت : طی مطالعات کارشناسی و نیازسنجی های انجام شده از مدارس مدنظر توسط کارشناسان حوزه طراحی و برنامه ریزی سازمان ، تعدای از مدارس به علائمی از قبیل چراغ چشمک زن و علائم هشدار دهنده افقی و عمودی،تابلو گذرگاه عابر پیاده ،همسطح سازی محل عبور در رفیوژ میانی و نصب سرعتگیر خط کشی عابر پیاده  ایمن‌سازی ترافیکی شدند و سایر مدارس طی مراحل بعدی با توجه به نیازی های ترافیکی به اقلام و علائم مجهز خواهند شد.

وی تصریح نمود: امروزه اغلب کشورها به مقوله ایمنی مدارس به عنوان یک پدیده حساس اجتماعی از دیدگاه یک جامعه می نگرند، زیرا در صورت عدم تحقق آن، تبعات و آثار منفی ناشی از تلفات جانی و خسارات مالی گریبانگیر مسائل اجتماعی و اقتصادی کشور ها خواهد شد.

کهوری با اشاره به اینکه برابر آمارهای موجود در کشور ما دانش آموزان به عنوان آسیب پذیرترین قشر عابران پیاده، بالاترین رقم تلفات جانی ر ا تشکیل می دهند  خاطرنشان ساخت: در همین راستا اجرای این طرح بمنظور کاهش تلفات و حوادث رانندگی برای دانش آموزان مدارس  حاشیه معابر که جزء مکان های پر خطر وحادثه خیز هستند صورت گرفته است.

انتهای پیام/

آزادکویک

بازدیدها: ۲۳

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi