تاریخ انتشار:14 مهر 1395در 11:23 ق.ظ کد خبر:12459

علی رئوفی:لشکر ۷۲ نفره سیدالشهدا منحصر به فرد ترین لشکر تاریخ است

به گزارش مکران به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، علی رئوفی در آئین نواخته شدن زنگ امر به معروف و نهی از منکر در مدارس استان هرمزگان که به صورت نمادین در مدسه شاهد ناحیه دو بندرعباس برگزار شد  با اشاره  به نام گذاری ...

به گزارش مکران به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، علی رئوفی در آئین نواخته شدن زنگ امر به معروف و نهی از منکر در مدارس استان هرمزگان که به صورت نمادین در مدسه شاهد ناحیه دو بندرعباس برگزار شد  با اشاره  به نام گذاری روز اول هفته امر به معروف و نهی از منکر بنام حفظ و ارتقاء  فرهنگ عاشورایی و ارتقاء  معنوی دانش آموزان، عنوان کرد: هدف اصلی قیام امام حسین (ع)  امر به معروف و نهی از منکر  و اصلاح امت جدش پیامبر اکرم (ص)  و احیای سنتهای فراموش شده دینی بود.

وی ادامه داد: لشکر ۷۲ نفره امام حسین (ع) متشکل از اقوام و مذاهب مختلف  بود و حضور افراد و شخصیت های چون  وهب ، مادر وهب و همسر وهب گویای این مهم است که در حضور سیدالشهدا (ع)  اسلام آوردند و در روز عاشورا در رکاب ایشان به شهادت  رسیدند.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر استانداری هرمزگان خاطر نشان کرد : لشکر امام حسین (ع) لشکری منحصر به فرد درطول تاریخ است  زیرا در این لشکر انسان هم  سربازشش ساله و هم سرباز  ۸۰ ساله مشاهده می کنند که در راه اسلام و احیای سنت نبوی در رکاب امام حسین (ع) به شهادت می رسند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان بر لزوم حفظ حرمت ماه محرم تاکید کرد و بیان داشت: ماه محرم یکسری آداب و اخلاقی دارد که باید رعایت کنیم  و از اعمالی که خلاف مجالس عزاداری سید الشهدا (ع)  است  پرهیز کنیم.

رئوفی گفت: ماه محرم ماه عزای پیامبر مکرم  اسلام (ص)  و اهل بیت  عصمت و طهارت (ع) است که باید حرمت آن حفظ شود.

محمدرضا قنبرپور

بازدیدها: ۵۰

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi