تاریخ انتشار:۱۴ مهر ۱۳۹۵در ۳:۱۶ ب٫ظ کد خبر:12469

برگزاری همایش و کارگاه آموزشی ارتقاء سلامت نظام اداری و پیشگیری از فساد

همایش و کارگاه آموزشی ارتقاء سلامت نظام اداری و پیشگیری از فساد با حضور معاون دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت در بندرعباس برگزار شد. به گزارش مکران از بندرعباس، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان هدف از برگزاری ...

همایش و کارگاه آموزشی ارتقاء سلامت نظام اداری و پیشگیری از فساد با حضور معاون دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش مکران از بندرعباس، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان هدف از برگزاری این همایش را تقویت سلامت نظام اداری به منظور دستیابی به راهکارهای اجرایی برنامه ارتقاء سلامت نظام اداری، پیشگیری و مبارزه با فساد ، افزایش هماهنگی ، انسجام وحدت رویه در امور نظارتی دانست.

خلیل قاسمی با اشاره به رویکرد سازمان صنعت معدن و تجارت استان هرمزگان در رابطه با سلامت اداری اظهار داشت: در این رابطه ضمن تشکیل تیم های تخصصی بازنگری و اصلاح روش و ارایه عملکرد مناسب، بهره مندی از بازرسان ویژه این امر محقق گردیده است.

وی افزود: علاوه بر آن انجام نظارت و بازرسی فرایند محور، ایجاد واحد رسیدگی و پاسخگویی به شکایات، وجود وب سایت به روز در راستای شفاف سازی امور و نیز دریافت پیشنهادات و انتقادات از رویکردهای مهم این سازمان در زمنیه سلامت اداری و مبارزه با فساد است.

معاون دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت در  ادامه تصریح کرد: در راستای اجرا و عملیاتی کردن سیاستهای کلی اصلاح نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری، همایش و کارگاههای آموزشی در سراسر کشور برگزار می شود.

ممتحن افزود: در راستای برقراری نظام شایسته سالاری ، با پیشگیری و مبارزه با فساد و افزایش هماهنگیها، انسجام و وحدت رویه در امر نظارتی و تسهیل و تسریع در امر رسیدگی به برخی مشکلات و ارزیابی عملکرد از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

وی در ادامه ضمن تشریح عوامل اصلی فساد اداری و راهکارهای مقابله با آن ، نسبت به نظارت و ارزیابی بیشتر در خصوص اجرای قوانین مالی و اداری در دستگاههای اجرایی در جهت تامین سلامت و مقابله با فساد اداری تاکید کرد.

شایان ذکر است در این همایش و کارگاه آموزشی یکروزه به مباحثی منجمله نگاه ابرقدرتهای اقتصادی دنیا به مبارزه با فساد، تاریخچه فساد اداری در جهان و ایران، تعاریف فساد، رابطه سلامت اداری و فساد اداری، وضعیت نمره و رتبه کشور براساس سنجش سازمان شفافیت بین الملل، دلایل بروز فساد اداری، پیامدهای فساد، اختلاس، پولشویی و مبانی حقوقی و قانونی مبارزه با فساد اداری پرداخته شد.

انتهای پیام/

آزادکویک

بازدیدها: ۳۰

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi