تاریخ انتشار:۱۴ مهر ۱۳۹۵در ۷:۰۲ ب٫ظ کد خبر:12487

برداشت خرمای تجاری پیارم هرمزگان آغاز شد

  مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از برداشت خرمای پیارم خبر داد وگفت : سطح زیرکشت نخلستانهای پیارم در استان ۲هزارو ۱۰۰هکتار است و پیش بینی می شود از این سطح ۸هزار تن محصول برداشت شود. به گزارش مکران از بندرعباس،مسعود گرگیج افزود : به ...

 

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از برداشت خرمای پیارم خبر داد وگفت : سطح زیرکشت نخلستانهای پیارم در استان ۲هزارو ۱۰۰هکتار است و پیش بینی می شود از این سطح ۸هزار تن محصول برداشت شود.

به گزارش مکران از بندرعباس،مسعود گرگیج افزود : به دلیل توسعه سطوح زیرکشت از طریق تامین نهال کشت بافت ، تغذیه مناسب ، بارورشدن نهال های سنوات قبل و رعایت بهداشت تولید، امسال نسبت به سال قبل ۱۵درصد افزایش دارد.

وی با اشاره به اینکه ۹۰درصد خرمای درجه یک استان در شهرستان حاجی آباد تولید می شود اظهارداشت : محصولات تولید شده علاوه بر تامین نیاز داخلی استان به استانهای مختلف کشور فرستاده می شود.

گرگیج افزود : ۴۰درصد محصولات تولید شده به ارزش تقریبی ۱۵میلیون دلار به کشورهای هدف از جمله استرالیا ، کانادا، ژاپن ، نیوزلند ، آفریقای جنوبی ، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می شود.

انتهای پیام/

آزادکویک

بازدیدها: ۲۵

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi