تاریخ انتشار:۱۵ مهر ۱۳۹۵در ۱۲:۴۹ ب٫ظ کد خبر:12510

پرداخت ۸۸۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحد های تولیدی هرمزگان

سی و امین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با حضور اعضاء در استانداری هرمزگان برگزار شد. به گزارش مکران از بندرعباس، استاندار هرمزگان در سی امین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان با بیان اینکه روز به روز شاهد رشد ...

سی و امین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با حضور اعضاء در استانداری هرمزگان برگزار شد.

به گزارش مکران از بندرعباس، استاندار هرمزگان در سی امین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان با بیان اینکه روز به روز شاهد رشد بیشتر در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی در هرمزگان هستیم، عنوان کرد: با همکاری خوب بانک های استان تا کنون  ۸۸۰ میلیارد ریال تسهیلات رفع موانع تولید به ۳۵۸ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی معرفی شده از سوی این کارگروه در هرمزگان پرداخت شد.

جاسم جادری با اشاره به بررسی مشکلات واحد تولیدی روی بندرعباس، اظهار داشت: در سال ۲۰۱۵ میلادی، ایران از میان ۱۰ کشور صادر کننده روی در منطقه خاورمیانه با ۱۲۳ میلیون دلار صادرات، توانست رتبه نخست منطقه را از آن خود کند که این نشان از ظرفیت بسیار خوب است.

وی افزود: باید به این صنعت در استان کمک شود تا شرکت روی فعالیت خود را ادامه دهد و خوشبختانه در این نشست در جهت رفع مشکل آب و برق و توسعه این شرکت تصمیمات بسیار خوبی اتخاذ شد.

جادری خاطرنشان کرد: همچنین برای تامین نقدینگی و رفع مشکلات کارخانه تولید قند میناب مقرر شد  بانک ملی نسبت به پرداخت تسهیلات اقدامات لازم را انجام دهد.

وی گفت: اگر واحدهای تولیدی نیازمند تسهیلات تکمیلی باشند نیز امکان دریافت تسهیلات ارزی برای آنها از صندوق توسعه ملی وجود دارد.

در ادامه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان نیز اظهار داشت: تاکنون ۱۴۹ جلسه در این بخش برای رفع مشکلات واحدهای تولید برگزار شده است که در مجموع یکهزار و ۴۵۱ مصوبه ماحصل آن بوده است.

وی ادامه داد : ۹۷۴ مصوبه اجرا و ۴۷۷ مصوبه در دست اجرا و پیگیری است.

خلیل قاسمی اقدامات کمیته بررسی تامین مالی و تسهیلات رونق تولید استان هرمزگان را در ادامه تشریح کرد و افزود: تاکنون یکهزار و ۹۱ متقاضی به سامانه مراجعه کرده که تنها ۹۰۷ درخواست ثبت سامانه شده است.

وی اظهار داشت، بیشترین پرداختی تسهیلات تاکنون در بانک کشاورزی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان ضمن تشکر از همکاری بسیار خوب بانکها در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی گفت: با پرداخت به موقع می توان، سریعتر به نتیجه مطلوب رسیده و کارخانه ها و واحدهای تولیدی را احیاء کرد.

شایان ذکر است؛ در این نشست تفاهم نامه همکاری میان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و سازمان مدیریت صنعتی استان هرمزگان در جهت عارضه یابی مباحث تولیدی نیز امضا شد.

در پایان از مدیران بانکها، روسای دستگاههای اجرایی و اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان توسط استاندار هرمزگان تقدیر بعمل آمد.

انتهای پیام/

آزادکویک

بازدیدها: ۲۶

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi