تاریخ انتشار:۱۸ مهر ۱۳۹۵در ۱۰:۲۹ ق٫ظ کد خبر:12589

خواستگاه تربیت اسلامی وگفتمان دینی، آموزش وپرورش است

مدیر مرکز بین الملی جامعه المصطفی قشم گفت: اگر به دنبال تحقق آرمانهای دینی، تربیت اسلامی و ترویج فرهنگ ملی _مذهبی هستیم، باید به آموزش وپرورش نگاه ویژه ای داشت. به گزارش مکران از بندرعباس، حجت الاسلام اسماعیل پیرنیا مدیر مرکز بین الملی علوم و معارف اسلامی ...

مدیر مرکز بین الملی جامعه المصطفی قشم گفت: اگر به دنبال تحقق آرمانهای دینی، تربیت اسلامی و ترویج فرهنگ ملی _مذهبی هستیم، باید به آموزش وپرورش نگاه ویژه ای داشت.

به گزارش مکران از بندرعباس، حجت الاسلام اسماعیل پیرنیا مدیر مرکز بین الملی علوم و معارف اسلامی (نمایندگی جامعه المصطفی) قشم در دیدار با مدیر آموزش وپرورش این جزیره گفت: آموزش وپرورش و مراکز علوم و معارف اسلامی جایگاه ویژه ای در ترویج فرهنگ دینی و تربیت اسلامی دارند و تعامل و همراهی این دو نهاد تعلیم و تربیت می تواند نتایج مطلوب تری را به دنبال داشته باشد.

وی جامعه المصطفی قشم را جزء بدنه آموزش وپرورش خواند و تأکید کرد: آموزش وپرورش خواستگاه تجلی مفاهیم دینی و ترویج مبانی اسلام است و اگر به دنبال ترویج و گسترش فرهنگ حسینی در جامعه هستیم باید همه دستگاه ها به یاری آموزش وپرورش بیایند.

حجت الاسلام پیرنیا  تصریح کرد: برگزاری آموزش های قرآنی، تفسیر قرآن، بازگو کردن احکام دین در مدارس، گفتمان دینی، پرسش وپاسخ، آموزش خانواده و مشاوره تربیتی از جمله ظرفیت های مرکز بین الملی علوم و معارف اسلامی شهرستان قشم است که می تواند آموزش و پرورش را یاری برساند.

بهرام پوراشرف مدیر آموزش وپرورش قشم نیز با اذعان اینکه با استفاده از ظرفیت های جامعه می توان گام مؤثری در ارتقاء جایگاه تربیتی و آموزشی برداشت، خاطر نشان کرد: از اهداف دستگاه تعلیم و تربیت کشور، رشد و پرورش انسان ها در ابعاد آموزشی و تربیتی است و چه بسا عامل تربیت در اولویت قرار دارد.

وی افزود: نمایندگی جامعه المصطفی در قشم همانند سال های گذشته می تواند در مبحث مسائل آموزشی، ابعاد مختلف تربیت، آموزه های دینی و قرآنی، گفتمان های دینی با دانش آموزان، فرهنگیان وخانواده ها می تواند بازوی پرتوانی در حوزه پرورش و تربیت دینی برای آموزش وپرورش باشد.

مدیر آموزش وپرورش قشم اضافه کرد: تمرکز بر اجرای صحیح و گسترش فریضه نماز در مدارس، علم افزایی دانش آموزان در مسائل دینی و احکام و همچنین جلسات پرسش وپاسخ در فضای صمیمی از دیگر مواردی هستند که با همراهی مرکز بین الملی علوم و معارف اسلامی قشم  به دنبال تحقق مطلوب تر آن در مدارس هستیم .

لازم به ذکر است تفاهم نامه همکاری و مشارکت بیشتر آموزش وپرورش قشم و مرکز بین الملی علوم و معارف اسلامی( نمایندگی جامعه المصطفی) این شهرستان منعقد گردید.

انتهای پیام/

آزادکویک

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi