تاریخ انتشار:۲۶ مهر ۱۳۹۵در ۷:۱۲ ب٫ظ کد خبر:12756

مولد سازی میگو از لارو نسل اول مولدین عاری ازبیماری

  مدیر کل شیلات هرمزگان در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی تولید لارو میگو برای سال۹۶ ،ارتقای کیفیت مولد میگوی پرورشی را بستر ساز توسعه صنعت تکثیر و پرورش میگو استان خواند. به گزارش مکران از بندرعباس، سید پرویز محبی در این جلسه که با حضور مدیر ...

 

مدیر کل شیلات هرمزگان در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی تولید لارو میگو برای سال۹۶ ،ارتقای کیفیت مولد میگوی پرورشی را بستر ساز توسعه صنعت تکثیر و پرورش میگو استان خواند.
به گزارش مکران از بندرعباس، سید پرویز محبی در این جلسه که با حضور مدیر کل دامپزشکی استان،معاون آبزی پروی شیلات استان،جمعی از فعالین عرصه صنعت تکثیر و پرورش میگو و جمعی از کارشنان و مسئولین شیلاتی برگزار شد گفت: این نشست در راستای هم اندیشی بمنظورهماهنگی و برنامه ریزی و سیاست گذاری تولید بچه میگو بین اداره کل شیلات هرمزگان و اداره کل دامپزشکی و مدیران مراکز تکثیر میگو برگزار شد.
وی گفت: با توجه به اینکه چندین سال است از ورود میگوی گونه وانامی به داخل کشور و استان می گذرد، به همین دلیل جهت بهره گیری از مولدین نسل پایین تر و بالا بردن کیفیت و بازماندگی لاروهای تولیدی و افزایش راندمان تولید میگوی پرورشی در مزارع میگو ، این اداره کل با همکاری بخش خصوصی اقدام به مولد سازی میگو از لارو نسل اول مولدین عاری ازبیماری (SPF )نموده است.
محبی تاکید کرد: کلیه مراکز تکثیرضمن حفظ ذخایر ژنتیک گونه بومی شده از مولدین با کیفیت نسل اول برای تولید فصل آتی استفاد نمایند.
مدیر کل شیلات هرمزگان اظهار داشت: لازم به ذکر است که طی سالجاری با فعالیت ۱۰ مرکز تکثیر میگو در شهرستانها ی قشم ، میناب ، سیریک و جاسک بالغ بر یک میلیارد و هشتاد میلیون بچه میگو تولید شد که ضمن ذخیره سازی در مزارع پرورشی استان برای تولید میگوی پرورشی بخشی نیز به استان گلستان و بوشهر و سیستان و بلوچستان ارسال گردید.
انتهای پیام/
آزادکویک

بازدیدها: ۲۷

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi