تاریخ انتشار:۰۲ آبان ۱۳۹۵در ۸:۵۹ ق٫ظ کد خبر:12841

توقیف ۷۳۳ بطری آب لیموی فاقد نشان استاندارد

مدیرکل استاندارد هرمزگان از توقیف ۷۳۳ بطری آب لیموی فاقد نشان استاندارد خبر داد. به گزارش مکران از بندرعباس ،عیسی باقرزاده همایی اضافه کرد: کارشناسان اداره نظارت بر اجرای استاندارد این اداره کل در بازدید از سطح بازار و مراکز عرضه بندرعباس با مشاهده آبلیموهای فاقد ...

مدیرکل استاندارد هرمزگان از توقیف ۷۳۳ بطری آب لیموی فاقد نشان استاندارد خبر داد.
به گزارش مکران از بندرعباس ،عیسی باقرزاده همایی اضافه کرد: کارشناسان اداره نظارت بر اجرای استاندارد این اداره کل در بازدید از سطح بازار و مراکز عرضه بندرعباس با مشاهده آبلیموهای فاقد نشان استاندارد آنهارا توقیف نموده و پس از نمونه برداری از دسترس مردم خارج نمودند.
وی افزود: آب لیموی توقیف شده در آزمایشگاه غذایی اداره کل آزمون و مشخص شده با استاندارد های مربوطه مطابقت ندارد و باید با حکم محاکم صالحه قضائی معدوم گردد.
همایی با اشاره به ماده ۹ قانون سازمان ملی استاندارد آبلیمو را مشمول مقررات استاندارد اجباری دانست و تصریح کرد: باید این محصول مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره های ۳۴۱۴ و ۱۱۷ تولید و با نشان استاندارد عرضه گردند.
این مقام مسئول با تاکید بر استفاده همشهریان از کالاهای دارای نشان استاندارد خاطر نشان کرد: از عموم همشهریان تقاضا می شود هنگام خرید حتما به نشان ملی استاندارد و کد ده رقمی درج شده بر روی محصول مورد نیاز دقت نمایند. زیرا درج علامت استاندارد و کد شناسه ده رقمی برروی تمامی محصولات الزامی است و عدم درج کد ده رقمی مبنی بر غیر استاندارد بودن محصول مورد نظر است.
انتهای پیام/
آزادکویک

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi