تاریخ انتشار:۲۳ آبان ۱۳۹۵در ۸:۰۹ ب٫ظ کد خبر:13204

تشریح برنامه های سفر معاون اول رئیس جمهوری به استان کرمان/رونق توسعه کرمان بر محور اقتصاد مقاومتی

تشریح برنامه های سفر معاون اول رئیس جمهوری به استان کرمان/رونق توسعه کرمان بر محور اقتصاد مقاومتی استاندار کرمان گفت: در سفر دو روزه معاون اول رئیس جمهوری و تعدادی از وزرا پروژه های بزرگ اقتصادی و ورزشی کلنگ زنی شده و یا به بهره ...

تشریح برنامه های سفر معاون اول رئیس جمهوری به استان کرمان/رونق توسعه کرمان بر محور اقتصاد مقاومتی

استاندار کرمان گفت: در سفر دو روزه معاون اول رئیس جمهوری و تعدادی از وزرا پروژه های بزرگ اقتصادی و ورزشی کلنگ زنی شده و یا به بهره برداری می رسد.
به گزارش مکران به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی در نشست خبری با اشاره به سفر دو روزه فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی کشور به کرمان افزود: وزرای کشاورزی، نیرو، ورزش و جوانان و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی و برخی معاونان وزرادر این سفر معاون اول رئیس جمهوری را همراهی می کنند.
وی بیان کرد: از ظهر روز دوشنبه از سیرجان آغاز شده و پس از سفر به شهرستان های جیرفت، قلعه گنج و کهنوج در روز سه شنبه به پایان می رسد.
رزم حسینی اظهار کرد: در این سفر مجموعه ورزشی گل گهر که با صرف ۴۵۰ هزار میلیون ریال اعتبار در مساحتی به وسعت ۳۹ هزار مترمربع احداث شده است، به بهره برداری می رسد.
وی ادامه داد: پروژه ورزشی گل گهر در ۲۶ خردادماه امسال تحویل موقت شده و افتتاح رسمی با حضور معاون اول و وزیر ورزش و جوانان برگزار می شود.
استاندار کرمان تصریح کرد: وجود پارکینگ برای ۱۶۵ خودرو، زمین چمن مصنوعی، جایگاه ۳۲۰۰ نفری، سالن ژیمناستیک، سالن کشتی، سالن چند منظوره، سالن وزنه برداری، سالن بدنسازی، اتاق کنفرانس و اتاق پزشکان از جمله بخش های این پروژه ورزشی در شهرستان سیرجان است.
وی خاطرنشان کرد: پروژه گندله سازی شماره دو گل گهر با ۱۰۰ هزار مترمربع زیربنا احداث شده است که با ظرفیت تولید پنج میلیون تن به بهره برداری می رسد.
رزم حسینی با بیان اینکه ظرفیت پروژه گندله سازی شماره دو گل گهر تا شش میلیون تن امکان ارتقاء دارد، عنوان کرد: برای احداث این کارخانه ۴۴۰۰ میلیارد ریال به صورت ریالی و ۱۰۳ میلیون یورو سرمایه گذاری شده است.
وی گفت: با افتتاح پروژه گندله سازی گل گهر برای ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و دو هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال زایی صورت می گیرد.
استاندار کرمان به برگزاری کمیته توسعه و برنامه ریزی شهرستان های جیرفت و عنبرآباد اشاره و بیان کرد: در این سفر اجرای ۲۰۰ هکتار طرح گلخانه ای در کشت و صنعت جیرفت با ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار آغاز می شود.
وی به آغاز پروژه گازرسانی به جیرفت و عنبرآباد در سفر معاون اول رئیس جمهوری اشاره کرد و ادامه داد: یکی از مهمترین اهداف این سفر، بازدید از شهر نمونه اقتصاد مقاومتی است که در این دولت با همت بنیاد مستضعفان آغاز شده و تاکنون کارهای بسیار خوبی انجام شده است.
وی با تاکید بر اینکه اصل سفر در قلعه گنج است، تصریح کرد: در این سفر پروژه های آبرسانی به ۳۴ روستای این شهرستان به بهره برداری می رسد.
استاندار کرمان به پیشرفت ۱۰۰ درصدی کارخانه رب گوجه فرنگی و کارخانه آبمیوه در شهرستان قلعه گنج اشاره کرد و ادامه داد: مجتمع ۳ هزار راسی بز شیری و گاوداری ۲۵۰ راسی نیز دراین شهرستان به بهره برداری رسیده است.
وی اظهار کرد: در راستای صندوق های خرد روستائی نیز گام های خوبی برداشته شده است.
رزم حسینی از پروژه تیتانیوم کهنوج به عنوان یکی از پروژه های عظیم ملی و استراتژیک یاد کرد و ادامه داد: محصول نهایی معدن کنسانتر، سرباره و پیکمنت است.
وی ادامه داد: با راه اندازی پروژه تیتانیوم کهنوج برای ۸۸۲ نفر اشتغال زایی صورت می گیرد.
نماینده عالی دولت در استان به ظرفیت تولید ۱۳۰ هزار تن محصول معدن تیتانیوم کهنوج اشاره کرد و ادامه داد: کارخانه کانه آرایی با ۱۴۳ میلیارد تومان و ۳۳ میلیون یورو سرمایه گذاری و اشتغال زایی برای ۵۲۵ نفر در سفر معاون اول رئیس جمهوری کلنگ زنی می شود.
وی گفت: برای راه اندازی کارخانه ذوب و سرباره سازی با ۷۰ هزار تن ظرفیت تولید در سال ۱۰۸ میلیارد تومان و ۱۷ میلیون یورو سرمایه گذاری شده است که برای ۲۰۰ نفر اشتغال زایی به دنبال خواهد داشت.
استاندار کرمان افزود: افتتاح کارخانه پیکمنت با ۵۰ هزار تن ظرفیت تولید در سال با سرمایه گذاری ۱۳۰ میلیارد تومان و ۱۵۰ میلیون دلار نیز در این سفر انجام می شود.
وی از افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی شوباد کهنوج با ظرفیت ۴۸۴ مگاوات نیز خبر داد و افزود: عملیات اجرایی این نیروگاه از سال ۹۲ آغاز شده و با افتتاح این طرح برای ۷۰۰ نفر اشتغال زایی می شود.
وی ادامه داد: جلسه اقتصاد مقاومتی استان را در جیرفت به مدت سه ساعت برگزار می شود تا آخرین اقدامات استان کرمان در اجرای این کار مهم به اطلاع فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی کشور رسانده شود.
رزم حسینی عنوان کرد: مدیرانی استانی نیز گزارشات عمل گرایانه خود در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی را به اطلاع مسئولان ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی می رسانند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به پروژه هنزاء اشاره و بیان کرد: این پروژه در مسیر بروکراسی گرفتار شد و تلاش می کینم که مشکلات آن برطرف شود.
استاندار کرمان ادامه داد: کلیات پروژه پتروشیمی کرمان نیز مشخص شده و مسیر بانک را طی می کند و در یک ماه اخیر تلاش شده که عملیات اجرایی این پروژه در اسرع وقت آغاز شود.
رزم حسینی تصریح کرد: با نگاه و سبک جدید اقتصاد مقاومتی در استان کرمان به جنوب استان نگاه ویژه ای شده است که در دوره های گذشته بی نظیر بوده است.
وی یاداور شد: پروژه اقتصاد مقاومتی منوجان نیز به زودی اجرایی می شود.

بازدیدها: ۳۲

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi