تاریخ انتشار:۰۳ دی ۱۳۹۵در ۰:۰۹ ق٫ظ کد خبر:13576

نوبخت: استان هرمزگان در اجرای اقتصاد مقاومتی به نحو شایسته ای موفق عمل کرده است

به گزارش مکران دکتر محمد باقر نوبخت در یازدهمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان با اشاره به موفقیت های دولت یازدهم، عنوان کرد: مقایسه وضعیت سال ۹۲ با سال ۹۵ و موفقیت های به دست آمده در این مدت، می تواند بهترین ...

به گزارش مکران دکتر محمد باقر نوبخت در یازدهمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان با اشاره به موفقیت های دولت یازدهم، عنوان کرد: مقایسه وضعیت سال ۹۲ با سال ۹۵ و موفقیت های به دست آمده در این مدت، می تواند بهترین نمره برای همکاران دولت تدبیر و امید در کابینه یازدهم باشد.

وی ادامه داد: مناسب ترین شاخص برای نشان دادن توسعه، رشد تولید ناخالص داخلی هر کشور است و براساس گزارش مرکز آمار ایران هم رشد اقتصادی شش ماهه اول و هم سه ماهه دوم سال جاری بسیار خوب و مطلوب بوده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: تورم بالای ۴۰ درصد امروز براساس آخرین آمار اعلام شده در آذر ماه به ۷٫۲ درصد رسیده و تورم نقطه به نقطه به ۶٫۱ درصد کاهش یافته که نشان می دهد کشور در مسیر درستی در حال پیشرفت است.

نوبخت تصریح کرد: تا امروز به ۱۸ هزار و ۸۲۳ واحد تولیدی در کشور بالغ بر ۱۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده تا این واحدها فعال شده و از رکود خارج شوند و با حداکثر ظرفیت کار کنند.

وی با بیان اینکه مجامع جهانی رشد اقتصادی ۶٫۶ درصدی در ایران را تایید کرده اند، اظهار داشت: بخش قابل توجهی از این رشد اقتصادی مربوط به افزایش تولید نفت است و همچنین در سال ۹۲ تمام گندم تولیدی کشور چهار و نیم میلیون تن بود در حالی که امسال به بیش از ۱۱ میلیون تن رسید که آثار این تلاش ها در رشد اقتصادی خود را نشان داده است.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: برای دستیابی به رشد های بالاتر در حال برنامه ریزی هستیم و تمام تلاش ما این است از حاشیه سازی ها دور شویم و در مسیر خدمت گام برداریم.

نوبخت با بیان اینکه استان های مختلف در زمینه اقتصاد مقاومتی به ریز کنترل می شوند، اضافه کرد: استان هرمزگان در اجرای اقتصاد مقاومتی به نحو شایسته ای موفق عمل کرده است و در سال جاری نیز ۱۱۱ میلیارد تومان تسهیلات به بخش تولید این استان پرداخت شده است. دکتر جاسم جادری در یازدهمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان که با حضور دکتر محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد، عنوان کرد: در دولت یازدهم با وجود همه محدودیت های ناشی از تحریم و کمبود منابع، شاخص ها نشان دهنده این است که در حوزه سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار و ایجاد اشتغال آمارهای موفقی به دست آمده است.

وی ادامه داد: تک رقمی کردن تورم توسط این دولت اقدامی بی سابقه در طول تاریخ کشور است و صندوق بین المللی پول نیز رشد اقتصادی بالای ۶٫۶ درصدی در کشور ما را تایید کرد که نشان دهنده مدیریت و تدبیر بسیار خوب دکتر روحانی رئیس جمهوری و تیم اقتصادی دولت تدبیر و امید است.

استاندار هرمزگان با اشاره به اجرای بسیار خوب برنامه اقتصاد مقاومتی در استان هرمزگان، تصریح کرد: با تلاش مدیران استان و همراهی بسیار خوب سازمان برنامه و بودجه، استان هرمزگان رتبه نخست کشور را در اجرای اقتصاد مقاومتی به دست آورد.

جادری با اشاره به محور قرار گرفتن اقتصاد دریا محور در برنامه ششم توسعه، اظهار داشت: اقتصاد کشورهای پیشرفته دنیا در کنار دریاها شکل گرفته و بررسی های صورت گرفته نشان می دهد سهم دریا از تولید ناخالص داخلی در کشورهای پیشرفته ۵۰ درصد است در حالی در کشور ما این رقم دو درصد است و خوشبختانه برنامه ششم براساس اقتصاد دریا محور تدوین شده تا سهم این بخش در اقتصاد را افزایش دهیم.

وی به ایجاد سازمان توسعه و عمران مکران اشاره کرد و بیان داشت: ایجاد این سازمان در برنامه ششم منظور شده که موجب تحول در هرمزگان و رشد و توسعه شرق استان در کنار دریای عمان می شود.

استاندار هرمزگان با قدردانی از اختصاص ردیف مستقل بودجه ای برای شهرستان ابوموسی، اضافه کرد: با این تدبیر و درایت در بودجه سال ۹۶ مبلغ ۵۰ میلیارد تومان بودجه جاری و عمرانی برای ابوموسی اختصاص یافته است.

جادری با اشاره به مشکل فروچاله های دشت میناب، عنوان کرد: مطالعاتی در این خصوص انجام شده و در شورای عالی آب گزارش آن ارائه شد و پذیرفته شد وضعیت این دشت فوق بحرانی است و مقرر شد بودجه ای برای نجات دشت میناب اختصاص یابد که امیدواریم این امر انجام شود. وی خواستار پرداخت حق نوار مرزی به کارکنان دولت در هرمزگان شد.

گزارش:محمدرضا قنبرپور

بازدیدها: ۳۳

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi