تاریخ انتشار:۲۰ دی ۱۳۹۵در ۶:۴۴ ب٫ظ کد خبر:13695

همایش دوره آموزشی یاوران نماز جنوب استان کرمان و در شهرستان منوجان برگزار شد

به گزارش مکران از منوجان صبح امروز سید اصغر سادات حسینی رئیس اداره قرآن و نماز آموزش و پرورش استان در این شهرستان گفت: این دنیا محل عبور و محل ق از و آرامش در این دنیا نیست. وی افزود: خوش باحال آن کسیکه آرامش را ...

به گزارش مکران از منوجان صبح امروز سید اصغر سادات حسینی رئیس اداره قرآن و نماز آموزش و پرورش استان در این شهرستان گفت: این دنیا محل عبور و محل ق از و آرامش در این دنیا نیست.

وی افزود: خوش باحال آن کسیکه آرامش را در آن دنیا داشته باشد و ما نیز باید تلاش کنیم برای شادی و آرامش در آن دنیا که این نیز میسر نمی شود جز با اقامه  نماز.

سادات حسینی بیان کرد: طرح مبین طرحی است در راستای دعوت دانش آموزان به نماز که باید معلمین در مدارس و اولیا در خانه این امر را اجرایی کنند.

حجت‌الاسلام بحرینی کارشناس ستاد اقامه نماز کشور در این شهرستان بیان کرد: شیوه های آموزش و جذب فرزندان به نماز باید والدین نقش الگویی در این امر داشته باشند.

ایشان با اشاره به ضرورت آموختن نماز به فرزندان گفت: زندگی پاکیزه هنگامی به دست خواهد آمد که انسان دل خود را با یاد خدا زنده نگه دارد تا به کمک آن بتواند با همه جاذبه های بدی و فساد مبارزه کند و دست شیطان های درونی و برونی را از سر خود کوتاه کند.

وی ادامه داد:  توفیق این ذکر و حضور همیشگی، فقط به برکت نماز به دست می آید.

بحرینی عنوان کرد: نماز  پشتوانه استوار و ذخیره تمام نشدنی است که آدمی را در مبارزه با شیطان نفس که همواره او را به پستی و زبونی می کشاند و شیطان های قدرت که با زر و زور و تزویر او را وادار به ذلت و تسلیم می کند، یاری می رساند.

وی بیان کرد: نماز محکم ترین و کارسازترین وسیله ای است که انسان ها در آغاز راه رابطه خود با خدا را با آن استوار می کنند و برجسته ترین اولیای خدا نیز بهشت خلوت انس خود با محبوب را در آن می جویند.

کارشناس ستاد اقامه نماز کشور در منوجان اظهار داشت: باید برای روبه رو شدن با سردرگمی های زندگی و پیش گیری از انحراف های اخلاقی و رفتاری خود و افراد خانواده به ویژه فرزندان، از این سرچشمه رحمت الهی جام برداریم چرا که  فرزندان، امانتی الهی هستند که به پدر و مادر سپرده شده اند.

ایشان ابراز داشت: قلب بچه ها در کودکی و نوجوانی پاک، ساده و بی پیرایه است، آن چنان که پذیرای هر نقش و روکننده به هر سو هستند پس چه بهتر که از همان آغاز، نقش نماز را در دل و جان فرزند پدید آوریم و بدین گونه او را از گزند شیطان باز بداریم.

وی اشاره ای به فرمایشات امام سجاد (ع) کرد و گفت این امام می فرمایند:حق فرزند بر والدین این است که بدانی وجود او از توست و بد و خوب او در این دنیا به تو ارتباط دارد و بدانی که در سرپرستی او مسئولیت داری و مسئول تربیت او هستی و او را به خداوند بزرگ راهنمایی کنی.

ایشان ادامه داد: عملی نیکوتر از نماز که  بتواند فرزندانمان را به سوی خدا راهنمایی کند و دل آنها را پیش از آنکه شیطان برباید، در کف خدا نهد وجود ندارد
انتهای پیام////

 

بازدیدها: ۲۴

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi