تاریخ انتشار:۲۲ خرداد ۱۳۹۶در ۸:۵۵ ب٫ظ کد خبر:15101

بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از روستای باسعیدو…

تعهد خدمت بی زمان و مکان نامه ای که مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم را هنگام بازگشت ازبرنامه هفتگی در پایتخت، مستقیم از فرودگاه راهی باسعیدو در ۱۳۵ کیلومتری شهر قشم کرد، شاید بتوان یکی از چند حلقه مفقوده ارائه خدمت و رفاه ...

تعهد خدمت بی زمان و مکان
نامه ای که مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم را هنگام بازگشت ازبرنامه هفتگی در پایتخت، مستقیم از فرودگاه راهی باسعیدو در ۱۳۵ کیلومتری شهر قشم کرد، شاید بتوان یکی از چند حلقه مفقوده ارائه خدمت و رفاه عمومی به شمار آورد. برای تحقق توسعه، پیشرفت ، آبادانی، خدمت و ایجاد رفاه نیازمند قرار دادن حلقه های مکمل در کنار هم هستیم.
این که مردم را در گرمای طاقت فرسا تنها رها کنیم که با گرانی خلق الساعه آب دست و پنجه نرم کنند، نقش آفرینی در تیمی است که بازی دو سر باخت را پی گرفته است و از هر سو که نگاه کنیم جز بی تدبیری نمی توان نام دیگری بر آن نهاد، نگاهی به گلایه مردم پس از افزایش قیمت آب که به گفته مدیر آبفار قشم در پی تصمیم شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در زمینه حذف یارانه آب در روستاهای غرب جزیره ایجاد شده، نشان می دهد این قبیل اقدامات علاوه بر تحمیل مشقت بر مردم، اعتماد آن ها را نشانه رفته است.
این که دهان به دهان نقل شود، دولت رای خود را گرفته، رفته و موکلین خود را در گرفتاری رها کرده سم افشانی مهلکی است که علاوه بر تضعیف دولت، شاکله ارتباط ملت و نظام را مورد هدف قرار می دهد. این تجربه نشان داد، برای برون رفت از هر تنگنا، حلقه وصل خود مردمی هستند که تا نخواهند و پیگیر خواسته خود نشوند انتظار تغییر بیهوده خواهد بود، در این موضوع شوراهای اسلامی روستایی به عنوان نماد اراده مردم به درستی نقش حلقه وصل را ایفا کردند از دیگر سو استقرار مدیری از جنس اقدام و عمل در بالاترین سطح سازمان منطقه آزاد قشم هم از نیکبختی مردم بود که علیرغم نیش و کنایه مخالفین از بی حاصل بودن حضور مستمر در بین مردم، هرگز سنت نشست و برخاست های منظم هفتگی خود را تغییر نداد و همین ارتباط، نقشه راه شوراهای اسلامی روستاهای غرب جزیره شد که برای رفع مشکل آب موکلین خود، بی واسطه بالاترین سطح مدیریت منطقه ازاد را به مثابه در دسترس ترین مقام بیابند.
ای کاش رئیس جمهور روحانی در هر منطقه حداقل یک مدیر همراه و همدل همچون مدیر عامل مومنی بگمارد که وقت نیاز، به دنبال بند و تبصره نباشند و اولویت خود را فراتر از وظیفه و الزامات قانونی، خدمت بی منت قرار دهند، آنوقت هم کارها به سامان می شد، هم توسعه، پیشرفت و خدمت بی منت نقاب از رخ بر می کشید و هم هواداران بی شمار تدبیر و امید سر افکنده کم کاری و تدبیر گریزی برخی مدیران ناهمراه نمی شدند .
نگفته نمی توان گذشت که حرکت امید بخش شوراهای اسلامی روستاهای غرب جزیره قشم در مطالبه گری و اقدام و عمل مدیر عامل سازمان منطقه آزاد به بار نخواهد نشست اگر به سلاح پیگیری و استمرار مطالبه گری تجهیز نشود.
خبرنگار : زهراغفوری عباسی

بازدیدها: ۲۷

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi