تاریخ انتشار:۱۶ تیر ۱۳۹۶در ۱:۳۰ ق٫ظ کد خبر:15239

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد:اتصال ۱۰۲۴ روستای استان کرمان به اینترنت پرسرعت تا پایان سال

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد: اتصال ۱۰۲۴ روستای استان کرمان به اینترنت پرسرعت تا پایان سال در بیست و چهارمین جلسه شورای گفتگوی استانی دولت و بخش خصوصی کرمان گفت: تا پایان امسال ۱۰۲۴ روستای استان کرمان، به اینترنت پرسرعت متصل خواهد شد. به گزارش مکران ...

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد:

اتصال ۱۰۲۴ روستای استان کرمان به اینترنت پرسرعت تا پایان سال

در بیست و چهارمین جلسه شورای گفتگوی استانی دولت و بخش خصوصی کرمان گفت: تا پایان امسال ۱۰۲۴ روستای استان کرمان، به اینترنت پرسرعت متصل خواهد شد.
به گزارش مکران :محمود واعظی پیش از ظهر پنجشنبه در بیست و چهارمین جلسه شورای گفتگوی استانی دولت و بخش خصوصی با محوریت اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی شهرستان جیرفت و عنبرآباد از ۱۹۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در حوزه ارتباطات در شهرستان های جیرفت و عنبرآباد خبر داد و بیان کرد: تلاش ما این است که ۲۴۰ روستای استان کرمان را به اینترنت متصل کنیم، همچنین چهار شهر دیگر به اینترنت نسل دو وسه و دو شهر به اینترنت نسل چهارم متصل کنیم که در مجموع ۱۴۰ میلیارد ریال در این زمینه سرمایه گذاری می کنیم.
وی ادامه داد: امروز ۲۰۴۴ روستا به اینترنت متصل خواهند شد و به ۲۴ شهر نسل چهارم و ۶ شهر استان کرمان نیز tdft داده می شود، در این دولت ۷ هزار و ۱۵۵ زیرساخت های اینترنت، مخابرات و ITD سرمادیه گذاری کرده ایم، که این طرح ها با اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۴۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری به بهره برداری می رسند.
واعظی با بیان این مطلب که ایجاد اشتغال در مناطق کشور یکی از اهداف اصلی دولت دوازدهم است، اضافه کرد: تا پایان امسال ۱۰۲۴ روستای استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل می کنیم،۳۰۰ کیلومتر فیبر نوری ،۱۵ شهر دیگر نسل سوم،۶شهر نسل چهارم که این طرح ها با اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در استان کرمان خواهیم داشت.
وی بیان کرد: ر سفرهای که به استان کرمان داشته ام، سوغاتی برای سایر استان ها از کرمان می بردم، و سوغات این سفر این است که مشاهده می کنم اتاق بازرگانی استان کرمان عهده دار توسعه یک منطقه شده است.
واعظی با بیان این مطلب که سوغاتی من روزی مثلث توسعه اقتصادی استان کرمان بوده است، عنوان کرد: اکنون تقسیم مناطق یک گام بسیار مبتکرانه استاندار کرمان در جهت توسعه استان می دانم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از سیار و شکوفایی ذهن استاندارمبتکر کرمان سخن به میان آورد و بیان کرد: بنده به سهم خود و از طرف رییس جمهور از استاندار کرمان و رییس اتاق تشکر می کنم.
وی با بیان این مطلب که ایران زمانی به آبادانی و توسعه یافتگی خواهد رسید که همه مناطق آن توسعه یافته شوند، اظهار کرد: در مناطقی که امکاناتی وجود دارد، خودجوش می تواند توسعه پیدا کند، اما دولت وظیفه دارد به مناطقی که به هر دلیلی توسعه یافتگی کمتری دارند، توجه بیشتر نماید.
واعظی به ابتکار استاندار اشاره و عنوان کرد: شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت با ابتکار استاندار در شهرستان جیرفت برگزار شد که این یک گام در تمرکز زدایی است و این خود یک راهکار برای جهش و توسعه مناطق محروم و کم برخوردار است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه دولت تدبیر و امید، با کمک بخش خصوصی و بانک ها تمرکز خود را روی مناطق محروم و کم برخوردار گذاشته است، اظهار کرد: رییس جمهور سلام ویژه به مردم جیرفت و عنبرآباد رسانده اند و تشکر می کنیم از مردم استان که با مشارکت بالای خود در انتخابات به ندای رهبر خود لبیک گفتند.
وی از مشارکت بالای مردم ایران در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه سخن به میان آورد و بیان کرد: این مشارکت باعث شد که اقتدار بالای کشور در جهان ثابت شود و مهم نیست به چه کسی رای داده اید، این مهم است که شما به نظام رای داده اید و محصول روز ۲۹ اردیبهشت این بود که در کل کشور اقتدار خود را نشان داد و این یک حماسه بود.
واعظی اضافه کرد: از روز ۳۰ اردیبهشت باید وحدت آغاز شود، شایان ذکر است که رییس جمهور، ریس جمهور کل مردم ایران است و وظیفه کارگذارن این است که خدمتگذار همه مردم باشند، این انتخابات پس لرزه هایی داشت که خاتمه یافت و فضای صمیمی کار شروع شده است و ادامه خواهد داشت.
وی به جنس کابینه دولت دوازدهم اشاره و مطرح کرد: اکنون رییس جمهور به دنبال تشکیل کابینه کار و تلاش، هستند، باید توجه کرد که کابینه متعلق به همه ایران است، کابینه دولت دوازدهم حزبی و گرهی نیست، این کابینه کاراتر و منسجم تر از دولت یازدهم خواهد بود، به این دلیل که از دستاوردهای دولت یازدهم استفاده خواهد کرد، همچنین دولت دوازهم از تجربه های دولت قبل استفاده و نقاط ضعف آن را برطرف خواهد کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: امروز با عنایات و کمک های مقام معظم رهبری و کمک مردم بسیاری سزافراز موانع برطرف شده است و در دولت دوازدهم سیاست دولت یازدهم را ادامه خواهد داد، بطوریکه مناطق کم برخوردار و مناطق مرزی در اولویت کارهای خود قرار خواهد داد.
وی توسعه کشور را در توسعه همه استان ها و مناطق کشور دانست و تصریح کرد: موانع وام های زیر ۱۰۰ میلیون تومان برداشته شود تا مردم طعم این اقدام خوب را بچشند.
واعظی تاکید کرد: زمانی منطقه جیرفت و عنبرآباد به توسعه دست پیدا می کنند که بازارهای جهانی را شناسایی و محصولات کشاومرزی خود را در بازارهای جهانی عرضه کنند.
وی بازار روسیه را یک فرصت برای ایران دانست و عنوان کرد: با توجه به مشکل روسیه با اتحادیه اروپا و تحریم این کشور از سمت آنها، بازار روسیه یک بازار بسیار بزرگ است و بازار خوبی برای صادرات محصولات ایرانی است، به دنبال این هستیم که تعرفه های آن را کاهش دهند.
ویر ارتباطات و فناوری اطلاعات وظیفه دولت را بستر سازی برای حضور سرمایه گذار دانست و عنوان کرد: زمانی منطقه جیرفت و عنبرآباد، آباد می شود که محصولات آن به خارج از کشور صادر و ارز وارد این منطقه شود.
وی از توسعه زیرساخت های در استان کرمان سخن گفت و ادامه داد: ما تلاش کرده ایم که زیرساخت های استان توسعه یابد و به دنبال توسعه بیشتر زیرساخت های استان کرمان هستیم.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi