تاریخ انتشار:۲۵ تیر ۱۳۹۶در ۷:۱۴ ب٫ظ کد خبر:15296

*برای اولین بار در کشور طرح روستا مشورتی در دورترین روستای بخش سرباز برگزار شد*

*برای اولین بار در کشور طرح روستا مشورتی در دورترین روستای بخش سرباز برگزار شد* پراکندگی و وسعت بالای بخش سرباز که بزرگترین بخش آماری کشور می باشد حریف خلاقیت و نوآوری بخشدار سرباز نشد. به گزارش مکران " مرتضی سایگانی بخشدار جوان و کوشای سرباز ...

*برای اولین بار در کشور طرح روستا مشورتی در دورترین روستای بخش سرباز برگزار شد*

پراکندگی و وسعت بالای بخش سرباز که بزرگترین بخش آماری کشور می باشد حریف خلاقیت و نوآوری بخشدار سرباز نشد.

به گزارش مکران ” مرتضی سایگانی بخشدار جوان و کوشای سرباز قصد دارد از یک طرف ، تسلط آماری و موقعیت جغرافیایی بخش را در اطلاعات خویش افزوده و از طرفی دیگر آشنایی با مشکلات مردم در روستاها، استفاده از خرد جمعی و نظارت دقیق بر عملکرد دهیاریها را بعنوان عامل موفقیت در خدمات رسانی روستا به اثبات برساند که تصمیم به اجرای *طرح روستا مشورتی* را در بخش گرفت.
ایشان روز جمعه قبل از هر اقدامی پس از ادای احترام و ذکر فاتحه بر سر مزار شهید مولوی جنگی زهی بازدید میدانی حساب شده از طرحهای اجراشده و اقدامات دهیاریهای دهستان کیشکور روستاهای منوگان، حاجی آباد، سگار ، آپاتان، گورناگ، مچان، رئیس آباد ، گربن و چروک داشتند و از نزدیک با مردم این روستاها نیز دیدار کردند
با توجه به اینکه برنامه اجرای این طرح بایستی از دورترین روستا آغاز می شد بخشدار محترم که شورای اداری بخش، اعضای شورای اسلامی بخش و تعدادی از دهیاران ایشان را همراهی می کردند برای اولین بار در کشور و بخش ،روستای چروک که دورترین روستای بخش سرباز در دهستان کیشکور است محل برگزاری اولین جلسه روستا مشورتی انتخاب نمودند.
جلسه روستا مشورتی در تمام روستاها بعد از نماز عصر آغاز و قبل از نماز مغرب پایان می یابد.
با توجه به اینکه اجرای این طرح ابتکاری همزمان با معرفی امام جمعه روستای چروک توسط حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا محرری مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در امور اهل تسنن بود بخشدار و هیئت همراه در این جلسه معارفه حضور یافتند و نماز جمعه را با نمازگزاران ادا نمودند.

لازم بذکر است که طرح روستا مشورتی روستای چروک بعد از بازدید میدانی از این روستا و نماز عصر در مسجد جامع روستا و با حضور اعضای شورای روستا، دهیار، معتمدین، علما و جوانان و دیگر اهالی روستا برگزار گردید که پس از بحث و تبادل نظر مواردی جهت آسایش و آرامش مردم روستا که پیشنهاد خود مردم و جوانان بود به تصویب رسید و جهت اجرا شدن هر چه سریعتر از بودجه دهیاری به دهیار ابلاغ گردید.

*قرار است طرح روستا مشورتی در دیگر روستای بخش سرباز برگزار گردد.*

ریسی خبرنگار مکران

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi