تاریخ انتشار:۰۲ مرداد ۱۳۹۶در ۸:۴۹ ق٫ظ کد خبر:15434

افزایش ایمنی معابر با نصب تابلو ها و تجهیزات ترافیکی

سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس از افزایش ایمنی معابر با نصب تابلو علائم و تجهیزات ترافیکی در معابر سطح شهر بندرعباس با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد ریال خبر داد. به گزارش مکران از بندرعباس ، حسین اخلاقی با اشاره به اینکه ...

سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس از افزایش ایمنی معابر با نصب تابلو علائم و تجهیزات ترافیکی در معابر سطح شهر بندرعباس با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد ریال خبر داد.
به گزارش مکران از بندرعباس ، حسین اخلاقی با اشاره به اینکه بندرعباس به عنوان یکی از شهرهایی است که با تراکم مراکز اداری، فرهنگی، گردشگری و خدماتی در محدوده‌های مرکزی شهر مواجه می باشد، گفت: با توجه به تحولات ترافیکی سال‌های اخیر در مرکز شهر، تغییر موقعیت برخی مسیرها و مراکز اداری و خدماتی، بازنگری در تابلوهای راهنمایی و رانندگی را به عنوان یکی از ضرورت‌های عمومی شهردر صدر برنامه های شهرداری قرار داده است.
وی اضافه کرد: رویکرد مدیریت ترافیکی شهر در خصوص تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی، زمینه‌ساز ایمنی و روان سازی ترافیک خواهد بود که در این خصوص کارشناسان ما در سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس ، طی یک برنامه عملیاتی با بررسی های میدانی و استانداردسازی و ایمن سازی معابر سطح شهر بوسیله نصب تابلوها را در دستور کار اقدامات اجرایی خود قرار داده اند.
حسین اخلاقی خاطرنشان ساخت: عملیات نصب و تعویض تابلوهای راهنمایی در سال ۹۶، سرعت بیشتری به خود گرفته و حتی بدون توجه به گرمی هوا در روزهای اخیر، به صورت شبانه روزی در دستور کار اکیپ های اجرایی قراردارد .
وی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون پس از بررسی‌های کارشناسی‌، مکان‌یابی‌ها و نیازسنجی‌های لازم، حدود ۵۶۰۰ عدد تابلو ،علائم و تجهیزات ترافیکی ؛ ۶۸ هزار متر طول خط کشی محوری و ۵۷۰۰ مترمربع خط کشی عابرپیاده با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد ریال صورت گرفته است.
وی در ادامه بیان داشت: تلاش می شود تا از پراکندگی تابلوها اجتناب گردد و جلوه یکپارچه و زیبایی از این المان‌های مهم در سطح شهر نیز بارز باشد و از طرفی تابلو و تجهیزات فرسوده نیز جمع آوری شوند.
حسین اخلاقی از کاهش چشمگیر تصادفات در معابر جدیدالاحداث گفت: کنارگذر شهید رجایی یکی از معابر جدید الاحداث و بعنوان معابر اصلی و شریان ورودی محسوب می شود که ایمن سازی آن بوسیله نصب تابلو ها و تجهیزات ترافیکی در سالجاری ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا یک ماه آینده تکمیل خواهد شد .

انتهای پیام/آزادکویک

 

 

بازدیدها: ۳۶

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi