تاریخ انتشار:۲۴ مرداد ۱۳۹۶در ۱۲:۳۲ ب٫ظ کد خبر:15855

حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه ای در دومین شورای حفاظت از منابع آب استان هرمزگان

 دومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب با حضور استاندار و سایر اعضای این شورا و با دستور کار بررسی وضعیت آب شیرین کن بر روی چاههای کشاورزی ، ارائه گزارش تعیین تکلیف چاههای فاقد پروانه و بررسی وضعیت تامین آب اراضی منطقه یکدارجاسک و ...

 دومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب با حضور استاندار و سایر اعضای این شورا و با دستور کار بررسی وضعیت آب شیرین کن بر روی چاههای کشاورزی ، ارائه گزارش تعیین تکلیف چاههای فاقد پروانه و بررسی وضعیت تامین آب اراضی منطقه یکدارجاسک و دشت بارق بشاگرد در سالن جلسات استانداری هرمزگان برگزار شد.

دکتر جاسم جادری در نشست شورای حفاظت از منابع آب استان هرمزگان ، عنوان کرد : شورای حفاظت از منابع آب شورای سیاست گذاری است که مسائل مرتبط با آب که به موارد اشتغال و معیشت نیز مربوط می شود در آن مطرح و تصمیم گیری خواهد شد.

وی ادامه داد : سیاست گذاری اصلی در حوزه آب و کشاورزی استان در این شورا ترسیم می شود و نیاز است تصمیمات مناسبی در خصوص بحث ها و مشکلات مرتبط با کشاورزی به خصوص در شرق هرمزگان که به آب مربوط است را اتخاذ کنیم.

استاندار هرمزگان افزود : موضوع دشت میناب و مشکلات فروچاله های ایجاد شده در این منطقه قرار است در جلسه شورای عالی آب کشور مطرح شود و باید پیش از حضور در این شورا، در این خصوص جمع بندی لازم را انجام و به این شورا ارائه دهیم.

جادری اظهار داشت: باید راهکاری ارائه دهیم که دشت میناب از وضعیت مشکلات فعلی نجات یابد و برنامه ها و اقدامات احیاء دشت میناب در شورای عالی آب مصوب شود.

در ادامه این نشست مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان نیز با ارائه گزارشی از عملکرد اجرای برنامه های طرح احیاء و تعادل بخشی در استان ، گفت : به منظور جلوگیری از ایجاد بحران آب در استان ، چاه های کشاورزی به کنتور هوشمند مجهز شدند و در این رابطه براساس آمار ارائه شده صرفه جویی قابل توجه ای در منابع آب شهرستانها شده است.

مهندس ملایی افزود : امروز بحث تولید و توزیع آب مطرح نیست بلکه بحث مدیریت صحیح منابع آب مطرح است که باعث حفظ منابع آبی خواهد شد

در پایان جلسه در خصوص مدیریت و حفاظت از منابع آب استان بحث و تبادل نظر شد و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

انتهای پیام/آزادکویک

بازدیدها: ۱۳

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi