تاریخ انتشار:۲۳ شهریور ۱۳۹۶در ۱۲:۳۷ ب٫ظ کد خبر:16107

هدفگذاری کمیته امداد برای ساخت ۲ هزار نیروگاه خورشیدی در کرمان

هدفگذاری کمیته امداد برای ساخت ۲۰ هزار نیروگاه خورشیدی در کشور  رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: احداث ۲۰ هزار نیروگاه خورشیدی پنج مگاواتی در کشور برنامه ریزی شده است که از این تعداد ۲ هزار نیروگاه در استان کرمان راه اندازی خواهد شد. به گزارش مکران، ...

هدفگذاری کمیته امداد برای ساخت ۲۰ هزار نیروگاه خورشیدی در کشور

 رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: احداث ۲۰ هزار نیروگاه خورشیدی پنج مگاواتی در کشور برنامه ریزی شده است که از این تعداد ۲ هزار نیروگاه در استان کرمان راه اندازی خواهد شد.

به گزارش مکران، پرویز فتاح در آیین امضای تفاهم نامه ساخت ۲ هزار سامانه خورشیدی فتوولتائیک پنج کیلوواتی در کهنوج اظهار کرد: با وجود برخورداری کشور از منابع غنی فسیلی نفت و گاز، توان استفاده از سوخت حرارتی برای تولید برق و در دسترس بودن این سوخت و استفاده از انرژی های تجدید پذیر و نو از ضروریات جامعه است.
وی عنوان کرد: ساخت این نیروگاه ها و درآمد حاصل از آن ها در زندگی مددجویان تاثیرات خوبی دارد و در این رابطه باید دقت شود که وجه حاصل از فروش برق تولیدی این نیروگاه ها بدون هیچ تاخیری به حساب خانوارها واریز شود.
وی خاطرنشان کرد: نیروگاه های پنج مگاواتی خورشیدی با همکاری وزارت نیرو و با مشارکت کمیته امداد در اختیار مددجویان این نهاد قرار می گیرد.
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: برای احداث این نیروگاه های خانگی بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون ریال به صورت تسهیلات و با سود چهار درصد در اختیار خانواده مددجویان قرار می‌گیرد و اقساط این تسهیلات نیز از درآمد ناشی از فروش برق تولیدی پرداخت می شود.
وی ایجاد اشتغال برای خانواده های تحت پوشش را از اولویت های کمیته امداد بیان کرد و گفت: معنای دستگیری از محرومان این است که کمک کنیم تا روی پای خود بایستند.
وی ادامه داد: این نیروگاه ها به شکلی برنامه ریزی شده است که متولیان استفاده از این نیروگاه ها می توانند برق تولیدی را به قیمت مناسب و تضمینی تولید و خریداری کنند.
وی گفت: این خانواده ها می توانند تا ۲۰ سال از این سامانه استفاده کنند.
وی اضافه کرد: سال گذشته ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای ساخت این نیروگاه های به مردم استان کرمان پرداخت شده است و امسال این تسهیلات به سه برابرافزایش پیدا کرده است.

** احداث ۲ هزار نیروگاه خورشیدی در جنوب کرمان
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) اضافه کرد: تفاهم نامه ساخت ۲ هزار سامانه خورشیدی فتوولتائیک پنج کیلوواتی در کهنوج به امضا رسید.
سید پرویز فتاح افزود: تاکنون ۹ سامانه خورشیدی در سه روستای شهرستان کهنوج و ۲ سامانه نیز در شهرستان راور راه اندازی شده است.
وی عنوان کرد: امیدواریم با راه اندازی این تعداد از نیروگاه ها دراین استان قدم مهمی در توانمندسازی مردم برداشته شود.
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) در سفر یکروزه خود به جنوب استان کرمان در جشن توانمندسازی ۲ هزار و ۴۵۲ خانوار و آیین واگذاری ۲۹۶ دستگاه خودروی نیسان زامیاد و ۵۴ دستگاه تراکتور به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در شهرستان جیرفت شرکت کرد و سپس با حضور در شهرستان کهنوج تفاهم نامه ساخت ۲ هزار نیروگاه خورشیدی را امضا کرد.
پرویز فتاح در ادامه یکی از نیروگاه های خورشیدی پنج مگاواتی در منزل یکی از مددجویان کمیته امداد را افتتاح کرد.
کهنوج با ۴۳ هزار و ۹۷۷ نفر جمعیت در ۳۶۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi