تاریخ انتشار:۱۴ مهر ۱۳۹۶در ۲:۲۵ ب٫ظ کد خبر:16252

هاشمی تختی بر لزوم تشکیل فراکسیون جنوب تا کید کرد

    به گزارش مکران :رییس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس، از همکاری استان های کرمان و هرمزگان در زمینه های اقتصادی،   صنعتی و پیشنهاد تشکیل فراکسیون نمایندگان مردم جنوب برای بهتر شدن کارها خبر داد. حسین هاشمی تختی پنجشنبه ۱۳مهرماه  در سیرجان طی نشست های متعدد  ...

 

 

به گزارش مکران :رییس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس، از همکاری استان های کرمان و هرمزگان در زمینه های اقتصادی،   صنعتی و پیشنهاد تشکیل فراکسیون نمایندگان مردم جنوب برای بهتر شدن کارها خبر داد.

حسین هاشمی تختی پنجشنبه ۱۳مهرماه  در سیرجان طی نشست های متعدد  که به درخواست نماینده مردم کرمان و سیرجان  بعمل آمده بود با فعالین  اقتصادی و اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی کرمان دیدار و هم اندیشی  در زمینه های مختلف اقتصادی انجام پذیرفت.

وی با اشاره به اینکه استان هرمزگان از دیرباز با استان کرمان  همکاری داشته است گفت : هرمزگان و کرمان در خیلی از زمینه ها با هم تعامل داشته و در موضوعات مختلفی این دو استان بهم گره خورده و همکاری نزدیکی با هم دارند که نمونه ی بارز آن  طرح  آبرسانی از خلیج فارس به مجتمع گل گهر  سیرجان می باشد.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس،  در نشست  فعالان اقتصادی واعضای محترم اتاق بازرگانی  کرمان،  استان هرمزگان را استانی  استراتژیک و با ظرفیت بالا معرفی کرد و بیان داشت : هرمزگان با داشتن صنایع بزرگی چون فولاد آلومینیوم،  نفت و گاز،   صنایع بندری و کشتی سازی،   کشاورزی،  آبزی پروری  و گردشگری  می تواند به اقتصاد کشور کمک شایانی نماید.

رییس کمیته بنادر و دریانوردی و صنایع دریایی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،  تعامل با کشورهای حاشیه خلیج فارس و حتی کشورهای دور افتاده اروپایی را موجب پیشرفت اقتصاد دانست و اظهار داشت : باید مراودات خود را با کشورهای حوزه خلیج فارس در زمینه صنعتی کشاورزی و بندری  بیشتر ، و تعامل با  کشورهای دیگر را برای تجارت و صادرات بازار های هدف، شناسایی و گسترش دهیم.

 

وی با تاکید بر اینکه منطقه جنوب مثل کرمان و هرمزگان همواره می توانند با اتحاد و همدلی در زمینه های مختلف به  پیشرفت استان خود کمک کنند گفت : اگر فضایی ایجاد شود که بتوانیم فراکسیون نمایندگان مردم جنوب را ایجاد و در این راستا نیز همه نمایندگان و دستگاه های اجرایی این دو استان در این مجموعه هماهنگ و همراه شوند شاهد پیشرفت در زمینه های مختلف بوده و به اقتصاد کشور نیز کمک خواهد شد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi