تاریخ انتشار:18 مهر 1396در 9:33 ب.ظ کد خبر:16295

مدیر آموزش وپرورش قشم: فراهم شدن مطالبات مدارس روستایی قشم با جدیت دنبال می شود

مدیر آموزش وپرورش قشم: فراهم شدن مطالبات مدارس روستایی قشم با جدیت دنبال می شود مدیر آموزش وپرورش قشم گفت: با نگاه عدالت محور به تعلیم و تربیت همگانی، عزم مسئولین در فراهم کردن مطالبات مدارس روستایی و کاهش مسائل آموزشی، پرورشی و خدماتی جدی است. به گزارش ...

مدیر آموزش وپرورش قشم:
فراهم شدن مطالبات مدارس روستایی قشم با جدیت دنبال می شود
مدیر آموزش وپرورش قشم گفت: با نگاه عدالت محور به تعلیم و تربیت همگانی، عزم مسئولین در فراهم کردن مطالبات مدارس روستایی و کاهش مسائل آموزشی، پرورشی و خدماتی جدی است.
به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش قشم، بهرام پوراشرف در جمع نمازگزاران روستای کووه ای شهرستان قشم به توسعه شرایط مطلوب در مدارس روستایی اشاره کرد و اظهار داشت: نگاه آموزش وپرورش به مدارس قشم، دیدگاه عدالت محور است و فراهم کردن مطالبات بحق مدارس روستایی با جدیت دنبال می شود.
مدیر آموزش وپرورش قشم افزود: با مساعدت مدیر عامل منطقه آزاد قشم به عنوان رئیس شورای آموزش و پرورش، فرماندار این جزیره و همچنین خیرین عزیز،گام های مهمی در ساخت و تجهیز مدارس روستایی صورت گرفته است.
پوراشرف اضافه کرد: در سال های اخیر شاهد رشد چشمگیر دانش آموزان مدارس روستایی در رشته های مختلف آموزشی و پرورشی بوده ایم که اعزام تیم والیبال کووه ای به مسابقات کشوری و پذیرش دانش آموزان قشمی در بهترین دانشگاههای کشور از جمله آنهاست.
وی افزود: در روستای کووه ای شش مدرسه دخترانه و پسرانه در سه مقطع وجود دارد که بالغ بر ۹۵۵ دانش آموز و ۵۸ پرسنل و معلم را در می گیرد که همواره با نتایج درخشان خود، نام روستای کووه ای را سربلند نگه داشته اند.
این مسئول به همراهی خوب شورای روستای کووه ای با اهداف دستگاه تعلیم و تربیت اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: شورای روستا و انجمن اولیاء ومربیان این روستا همیشه یار و یاور آموزش وپرورش قشم بودندو در آزمون های سخت و دشوار تکیه گاه، حامی و همراه خوبی برای مدارس بشمار می آیند.
اولویت فعالیت های دینی- مذهبی مدارس اقامه نماز جماعت است
مدیر آموزش وپرورش قشم گفت: مهمترین برنامه های دینی و مذهبی مدارس باید برگزاری مطلوب نمازجماعت باشد و مدیران با اهتمام جدی تر، برگزاری نماز جماعت دانش آموزی را پیگیری کنند.
به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش قشم، بهرام پوراشرف در جلسه شورای ستاد اقامه نماز شهرستان قشم که در دفتر امام جمعه این جزیره برگزار می شد، اظهار داشت: مهمترین رکن در تقویت گرایش دینی و مذهبی دانش آموزان نماز است و باید در اولویت برگزاری فعالیت مدارس قرار گیرد.
این مسئول نماز را زیباترین و کامل ترین شکل عبادت و پرستش خواند و افزود: ثمربخش بودن فعالیت مذهبی مدارس در برگزاری مطلوب نماز تجلی پیدا می کند و ملاک مناسبی برای سنجش مدیران فعال در عرصه فرهنگی و مذهبی خواهد بود.
پوراشرف اضافه کرد : در سال تحصیلی ۹۶ تعداد ۳۲ روحانی که شامل ۲۷ برادر و پنج خواهر بود، در مدارس قشم در برگزاری نماز جماعت مدارس حضور مشارکت داشتند.
وی به حضور فرهنگیان به عنوان ائمه جماعت در مدارس اشاره کرد و ادامه داد: تعداد ۴۲ فرهنگی که شامل ۲۶ برادر و ۱۶ خواهر فرهنگی هستند، در برگزاری مطلوبتر نماز جماعت مدارس به عنوان ائمه جماعت حضور فعال دارند.
مدیر آموزش وپرورش قشم خاطر نشان کرد: آشنایی با احکام مختلف نماز و مسائل شرعی و دینی در همراهی با نماز بهتر انتقال پیدا می کند.همچنین در صورتی که دبیران و کارکنان در نماز جماعت حضور داشته باشند بر حضور فعال دانش آموزان و رغبت آنها برای حضور در نماز جماعت به عنوان یک الگو، تاثیر گذار و موثرخواهد بود.

بازدیدها: ۲۷

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi