تاریخ انتشار:۲۹ مهر ۱۳۹۶در ۱۰:۵۶ ب٫ظ کد خبر:16347

فرماندار قشم: کار پژوهشی می تواند به شکاف بین علم، بازار کار و اجتماع پایان دهد

فرماندار قشم: کار پژوهشی می تواند به شکاف بین علم،  بازار کار و اجتماع  پایان دهد فرماندار شهرستان قشم گفت: سایه سنگین جدایی بین تحقیق، نوآوری و خلاقیت از  آموزش و پرورش تمام مناسبات اقتصادی، فرهنگی و  اجتماعی ما را تحت الشعاع خود قرار داده است. به ...

فرماندار قشم: کار پژوهشی می تواند به شکاف بین علم،  بازار کار و اجتماع  پایان دهد

فرماندار شهرستان قشم گفت: سایه سنگین جدایی بین تحقیق، نوآوری و خلاقیت از  آموزش و پرورش تمام مناسبات اقتصادی، فرهنگی و  اجتماعی ما را تحت الشعاع خود قرار داده است.

به گزارش مکران :علیرضا نصری در جمع یکصد و ۱۰ رابط پژوهشسرای دانش آموزی قشم اظهار داشت: آموزش و پرورش به عنوان موتور محرک توسعه و پیشرفت و متولی تربیت نسلی که قرار است آینده ساز کشور باشد، نیازمند بازنگری جدی در روش آموزشی خود است. او از آموزش مبتنی بر محفوظات که نوآوری، خلاقیت و ابتکار عمل در آن مورد غفلت قرار گرفته انتقاد کرد و ورود افراد دارای مدارک بالای تحصیلی بدون تخصص، و نا آشنا با بازار کار را خروجی مستقیم سیاست های آموزشی فعلی دانست. فرماندار قشم با استقبال از فعالیت پژوهش سراهای دانش آموزی اظهار امیدواری کرد: رابطین پژوهشسراها با بررسی کارشناسانه، دانش آموزان را بر اساس علائق و توانمندی شناسایی و برای ایفای نقش های مرتبط در جامعه آماده سازند.

نصری به دغدغه رهبر معظم انقلاب مبنی بر نقش آفرینی جوانان ایرانی در اقتصاد و بازار تولید و سرمایه، افزود: منابع انسانی با ارزش ترین سرمایه هر کشور است و با توجه به هوش و ذکاوت ایرانیان می توانیم با هدایت صحیح آموزشی و تربیت نسلی ایده پرداز، خلاق  و کار آمد فراتر از ایران و منطقه، سهم خود را در اقتصاد و بازار دنیا مطالبه نمائیم.

نصری، تقویت حرکت های روشمند پژوهشی را مهم ترین راه دست یابی ایران به توسعه و پیشرفت ذکر کرد. فرماندار قشم با بیان اینکه کشور ایران جایگاه  دانشمندان و محققین صاحب نامی بوده که بسیاری از دستاوردهای پژوهشی آنان همچنان منشا و مبنای اثر و مورد وثوق دانشمندان علوم مختلف از جمله؛: علوم پزشکی، ریاضیات و … است، اظهار داشت: می توانیم با بها دادن به  پژوهش، تحقیق، ابتکار و نوآوری در عمل بار دیگر دوران پر افتخار بالندگی و شکوفایی را به ایران اسلامی بر گردانیم. فرماندار شهرستان قشم خطاب به رابطین پژوهشسراها ی دانش آموزی گفت: با هدایت دانش آموزان به سمت کارهای پژوهشی عملگرایانه همراه با آموزش صحیح و روشمند می توانید گسست بین علم و بازار و علم و جامعه را ترمیم کنید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، روز شنبه گردهمایی ۱۱۰ رابط پژوهشسرای دانش آموزی قشم با حضور علیرضا نصری و جمعی از مسوولین شهرستان برگزار شد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi